Velký kosmetický seriál: Soňa Kabíčková

Nechte se inspirovat našimi příběhy kosmetiček, které pracují s českou kosmetickou značkou Essenté. Dozvíte se, jak se jim podniká, s čím se ve své praxi potýkají, i jaké jsou jejich zaručené recepty na krásu. V tomto díle najdete rozhovor s kosmetičkou Soňou Kabíčkovou ze salónu Proměny u Soni​.

Soňa Kabíčková
Soňa Kabíčková rozjíždí náš seriál, ve kterém se dozvíte více o tom, jak lépe pečovat o svou pleť i čeho se vyvarovat.

Soně Kabíčkové svět kosmetiky a make-upu učaroval, už když jí bylo 15 let, a jejími prvními „zákaznicemi“ byly kamarádky. Věnovala se kosmetickému poradenství, na kterém si mimo jiné v praxi skvěle osvojila diagnostiku pleti. Současně jí učarovala také vizážistika a dnes se věnuje i slavnostnímu líčení, proměnám a foto make-upu. Odtud zaplula do světa galvanoterapie, kdy se snažila pleť svých zákaznic omladit, rozjasnit, zhydratovat, zkrátka ozdravit. Tento základ ji přivedl na školení Essenté. Jejím mottem je: „Činit ženy krásnější a spokojenější.“ Více se o Soně i nabídce jejích služeb dozvíte na jejích stránkách Promenyusoni.cz.

Proč používáte právě kosmetiku Essenté?

Kosmetika Essenté mi vstoupila do cesty zcela náhodou, a to na doporučení mé milé přítelkyně Simonky. Právě jsem byla čerstvě po rekvalifikačním kurzu Kosmetické služby a rozhodovala jsem se, s jakou kosmetikou budu pracovat. Vlastně jsem byla již téměř rozhodnutá.

A musím říci, že to bylo velké štěstí, že se ke mně dostala informace o Essenté, a že jsem neváhala a ihned se rozjela se s ní seznámit na základní kurz. Byla jsem nadšená jak z prostor, zázemí, lidského naladění všech ve firmě, tak také z jemňounké vůně kosmetiky a složení.

Kosmetika Essenté mi na dotek byla ihned velmi příjemná, stejně tak jako jednoduché a přitom velmi účinné nastavení ošetřujících řad a dále propracovaného školicího a podpůrného systému pro kosmetičky. Celý design Essenté pro mě byl to pravé – luxusní, jemný, čistý.

Co vás na této značce baví?

Právě ta jednoduchost a přitom velká účinnost ošetření. Ihned jsem mohla začít podnikat, pracovat s kosmetikou bez větších problémů a neúnosné finanční náročnosti. Klientky byly od začátku spokojené s výsledky a s profesionální péčí.

Jak hodnotíte Essenté školení pro kosmetičky?

Za mě velká spokojenost. Zázemí, milé bonusy, kvalita a přístup školitelek , a všech podkladů, manuálů a dalšího, vše na jedničku s hvězdičkou.
Absolvovala jsem u Essenté školení od základů až po profesionální úroveň na jednotlivé řady. Je fajn, že se tady projde každý výrobek, osaháme si ho, vyzkoušíme, povídá se o tom, jaké obsahuje aktivní látky a proč, i jak se vzájemně v účincích podporují. Za výborné považuji možnost vyzkoušet si vždy ošetření v praxi, ke kterému jsme se naučily novou speciální masáž, a na konci jsme pak dostaly ke všemu skvělý manuál, který jsme si odnesly s sebou domů. I pokud jdete na toto školení jako zkušená kosmetička, vždy se naučíte něco nového.

Jaký je váš nejoblíbenější produkt od Essenté a proč?

Dalo by se říci, že všechny. Ve své praxi velmi často používám peeling s AHA kyselinkami a Revitalizační gelovou masku a boostery. Klientky milují Mycí emulzi s AHA kyselinami a závěrečný ochranný krém s SPF 30, nad jeho vůní a rozjasňujícím efektem přímo jásají.

Co byste doporučila kosmetičkám v začátcích? Na co si dát pozor?

Začínajícím kosmetičkám, které pracují s Essenté, bych doporučila pečlivě hlídat dobu působení Peelingu s AHA kyselinami, to znamená dodržovat přesně 2 až 4 minuty. Pokud se čas překročí, může mít klientka šupinky například na tvářích. Také je důležité upozorňovat klientku na konci ošetření s AHA peelingem, že může mít přechodně pocit teplejších tváří anebo větší žízně. Je důležité je uklidnit, že pokud se tak bude dít, vše je v pořádku. Pleť může takto reagovat při prvním ošetření, ale podruhé potřetí už tomu tak být nemusí… AHA kyseliny a celé ošetření Essenté ještě aktivně pracuje i po odchodu klientky ze salonu a pozvolna si vše sedá a doznívá. Z praxe pleť rozkvete do druhého dne. Zkrátka vždy vše klientkám pozorně vysvětlete, řekněte jim, co se s jejich pletí děje, i co může nastat.

Ve svých kosmetických začátcích si dávejte také pozor na sebepodceňování před klientkou. Zbytečně ji tím znejistíte a přivedete do diskomfortu. Zdravě si důvěřujte a dělejte práci s láskou a úsměvem. Ve výběru vhodného ošetření dejte také na svůj instinkt. Nebojte se poradit přímo se školitelkou Essenté. Všimla jsem si z různých školení, že pokud sama kosmetička má danou kosmetickou značku ráda a důvěřuje jí, pak má vždy lepší výsledky a spokojenější klientky.
V začátcích sbírejte co nejvíce praxe a vězte, že “s každým obličejem” vaše sebedůvěra přirozeně poroste.

Jaký je vás současný “kosmetický zázrak”?

Ve své praxi vidím, že velkým tahákem jsou rozhodně AHA kyseliny. Pleť po působení těchto aktivních látek doslova rozkvete – krásně se pročistí, rozjasní, zklidní a nemusíme se je bát použít ani na citlivou pleť.

Dalším “kosmetickým zázrakem” jsou peptidy, které bych nazvala stálicemi kvality. Líbí se mi Express krém od Essenté, protože spousta žen má z miminky hluboké vrásky na čele a kolem očí, věkem pak i kolem rtů – a tento krém s maximální dávkou peptidů je pomůže pěkně zjemnit.

U teenagerů je zase nutno zmínit skvělé výsledky ošetření, které nazýváme Akné stop nebo Acne Corrective. Ti, kdo mají problematickou pleť, by si měli rozhodně dopřát pravidelné odborné ošetření. Podle zpětné vazby vím, že i když měli zákazníci hodně znečištěnou pleť, do druhého dne byla po tomto ošetření skvěle pročištěná, projasněná a zbavili se nepříjemného začervenání. Klientky mi často před prvním ošetřením přicházejí s obavami, aby jejich pleť nebyla po ošetření několik dní či týden zarudlá a poraněná jak se jim stalo u jiného kosmetického ošetření. Jsou pak velmi mile překvapené, že po ošetření Essenté tomu tak není a naopak mi píší, že hned druhý den je pleť v pořádku. Celá řada Essenté na akné je výjimečná a skvěle funguje i u těžších forem akné. Občas je třeba propojit péči Essenté společně s péčí dermatologa. Je skvělé, že někteří dermatologové posílají také klientky ke kosmetičkám a naopak.

Jakou chybu dělají Češky nejčastěji v péči o pleť?

Bohužel se chyby v péči o pleť ¨s léty moc nemění. Některé ženy se stále odličují mýdlem nebo používají krém jen svátečně. Pokožka je tak vysušená, hrubá, s hlubšími vráskami.
Často ženy nechtějí dát kvalitní péči svůj čas, i když je to například pět minut večer i s odlíčením make-upu a ráno tři minutky. Je to velká škoda, protože každodenní domácí péče je velmi důležitá, a pokud se propojí s pravidelnou péčí v kosmetickém salonu, dosáhne se postupně krásných výsledků.

Ráno většinou spěcháme, ale měly bychom vždy provést povrchové čištění pleti – výborná je například od Essenté Mycí emulze s AHA kyselinkami – a následně použít správný krém pro náš typ pleti. Večer je pak nezbytné pečlivě odlíčit zvlášť řasy odličovačem očí, na očištění make-upu lze opět použít mycí emulze. Večer doporučuji dopřát pleti důkladnější péči a podpořit tak její regeneraci. Vhodné je použít boostery, oční krém a krém dle typu pleti.

Některé ženy ale nechtějí do kvalitní péče investovat, raději si kupují odličovací přípravky nebo krémy v akci a nehledí na svůj stav a potřeby pleti.

Jaký je rozdíl v péči o pleť v zimě a v létě? Na co by si ženy měly dát pozor?

V létě bych doporučila použít lehčí krémy, zkusila bych gelovější formy – například Vitalizační krém od Essenté. Perfektní je také krém s SPF 30, protože v létě je vždy důležité se chránit patřičným faktorem a nezapomínat na to, jinak naše pleť trpí, což může mít i velice nepříjemné následky v podobě pigmentových skvrn, vrásek atd. V létě je nezbytné starat se taky o hydrataci pleti, například pomocí boosterů a po opalování mám oblíbenou novinku Sprchový micerální olej Essenté.

Na podzim i na jaře je dobré dopřát si kosmetickou kúru i velké odborné ošetření v salonu, zkrátka intenzivnější péči, aby se nastartovala regenerace pleti.
V zimě – v případě, že trávíte hodně času venku – doporučuju používat výživnější krémy, které zajistí, že vaše pleť bude chráněná před mrazem i větrem. Pokud ale trávíte více času v kanceláři, kde se topí, je puštěná klimatizace apod., je vhodné používat hydratační booster a například Vyrovnávací hydratační krém od Essenté.

Co byste doporučila každé ženě, která chce být krásná?

Každá žena by se měla snažit o to mít na prvém místě zdravou pleť. Hodně se mi stává, že jsou ženy, které mají dermatitidu, rozšířené žilky, akné, mají dehydrovanou pleť. Místo, aby se na prvním místě věnovaly řešení těchto problémů s pletí, mají doma anti-age péči. Na prvním místě je ale zdraví pokožky a až poté anti-age péče! Krásná je taková pleť, která je zdravá.
Doporučuji proto všem ženám dojít se poradit ke kosmetičce a sestavit si domácí péči – ušetříte tak čas i peníze. Navíc i stav a potřeby pleti se vyvíjejí, někdy se mění a péče se může po konzultaci upravit.

Každý den si dopřejte kvalitní péči o pleť a k tomu se jemně a svěže naličte. Milujte se, smějte se, věřte si, protože krása vychází i zevnitř. Buďte rády ženami a vězte, že krásné můžeme být v každém věku. Stačí chtít pro to něco udělat.

Děkujeme Soni za rozhovor a přejeme samé spokojené zákazníky.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*