Představujeme naše odbornice: Nikol Bárová

Vítejte u dalšího dílu rubriky Představujeme naše odbornice, ve které se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. V tomto díle jsme vyzpovídali kosmetičku, vizážistku a hair stylistku v jedné osobě – Nikol Bárovou ze Salonu Nikol Bárová, která se věnuje také poradenství, kurzům líčení, a její další vášní je její nový Brow Bar a styling obočí. Především jí ale v současné době dělá radost její malinký syn Marcus…

Nikol-Bárová

Co vás na práci kosmetičky baví?

Na mé práci mě baví krása jako celek. Působím i jako vizážistka a vlasová stylistka. A rozhodně vím, že když žena touží po dokonalém líčení, není šance toho docílit, pokud není v kondici její pleť. Baví mě, že dokážu ženám pomoci ke kráse jako k celku, umím řešit problémy pleti, popřípadě jen doladit domácí péči. To hlavní, co mě baví na práci kosmetičky, je, že u mě ženy kromě ošetření i odpočívají. Relax je velmi důležitý, ženy častěji myslí na rodinu a okolí než na sebe, a to je pak vidět i na zevnějšku. U mě si odpočinou a odcházejí nabité energií a ještě s luxusně hedvábně jemnou pletí.

Proč jste si vybrala právě značku Essenté?

Dlouho jsem vybírala, s jakou kosmetikou budu v salonu pracovat. Trvalo mi to něco málo přes 5 měsíců. Různě jsem zkoušela, čerpala informace od žen i profesionálů. Hledala jsem stále něco víc… Jednoho dne mi přišlo do cesty Essenté. Přihlásila jsem se na školení a bylo rozhodnuto.

Našla jsem toho víc, než jsem hledala. V první řadě vysokou kvalitu přípravků a aktivních látek v nich obsažených. Dále je to kosmeceutikum, což znamená mezistupeň mezi kosmetikou (tu najdete v drogeriích a lékárnách) a léčivy (ty jsou k dostání u lékařů na předpis). Takže jednoduše řečeno – je to to nejlepší, co můžete své pleti dát.

Veliké plus pro mě bylo, že je to česká značka a celý její vývoj i výroba probíhají na území ČR, takže je cenově velmi přijatelná pro každou ženu, a hlavně vše je vyráběno s ohledem na naše klimatické podmínky a na naše typy pletí. A poslední, co mě dostalo do kolen, byl kolektiv firmy – nezažila jsem milejší lidi, kteří jsou profesionálové a zároveň lidští, se vším pomůžou, poradí, vysvětlí. Na prvním školení jsem zůstala koukat, zda je to vůbec v dnešní době možné. A je!

Je nějaký produkt od Essenté, který používáte vy osobně nejraději, a proč?

Mám spousty oblíbených a na své poličce v koupelně mám asi sedm přípravků. Teď na podzim miluji zpevňující oční krém a vitalizační krém. A v létě jsem byla okouzlená denním krémem SPF 30, který krásně rozjasňuje pleť, a v neposlední řadě micelárním sprchovým olejem, který snad vyrobili pro mě na zakázku, jelikož jsem jak sušenka, a nejvíc v létě – po oleji jsem se nemusela ani tolik mazat.

Dále mám jako samozřejmost odličovač očí, čisticí emulzi s AHA kyselinami a boostery.

Co byste doporučila kosmetičkám v úplných začátcích? Na co si dát pozor?

Myslím si, že pokud kosmetička projde všemi školeními u Essenté, kde je to rozdělené na řady, nemusí se ničeho bát. Vše je na školeních vysvětlené, a pokud by bylo něco nejasné, vždy je možnost zavolat školitelce či na firmu. Celý koncept je jednoduchý a přitom tolik účinný.

Jaký je podle vás současný kosmetický „zázrak“?

Pro mě je zázrak to, jak jdou technologie a vývoj kupředu. Máme široké možnosti, jak se o sebe starat, ale zároveň je potřeba číst mezi řádky. Pokud ženy touží po zázraku, prosím najděte si kosmetičku, která vám bude sympatická a po jejímž ošetření budete mít příjemný pocit, a nechte si poradit, jaký „zázrak používat i doma. V jednoduchosti je krása a za mě vždy vítězí kvalita nad kvantitou. A pozor – kvalita neznamená, že je to předražené. Stačí se informovat u kosmetiček, které se v tom denně pohybují.

Jakou chybu nejčastěji dělají české ženy v péči o svou pleť?

Nejčastější chybou, co znám, je: ,,Nemám na to čas.“ Čas je jen otázkou priorit a najít si 3 minutky ráno a 3 minutky večer na hýčkání se, není zase až tolik. A co takové hýčkání obnáší? ČISTIT, a to hloubkově, a hlavně se odlíčit, ale to už beru trošku jako samozřejmost. K čistění mám nejraději mycí emulzi s AHA kyselinami, která krásně rozpustí všechny nečistoty, jež se nám na pleť zachytí, všechen prach, smog a k tomu se přidá maz, který pleť produkuje, a pokud tohle všechno nevyčistíme z pórů ven, tak nám to tam dělá neplechu. Jedná se o hloubkové čištění, díky němuž potom krém či jakýkoliv další přípravek krásně pronikne do pleti a dokáže se dostat i do hlubších vrstev a řešit to, co potřebujeme zlepšit. Další problém, který vidím u žen dnes a denně, je nevhodný výběr krému – proto doporučuji, poraďte se vždy raději s profesionálem 🙂

PS: Micelární vody, odličovací vody a mléka, která se dávají na tamponky, nejsou hloubková čistidla, ale pouze povrchová. Zatlačují nečistoty dovnitř, proto je pak důležité vyčistit pleť do hloubky…

Co byste doporučila každé ženě, která chce být krásná?

Každá žena je pro mě krásná. Ale určitě bych doporučila se o sebe starat. Mnohdy to pak ženy v pozdějším věku mrzí, že nezačaly dříve. A teď ruku na srdce…, kam se nám každý podívá? No přeci do tváře, a tam máme šanci vypadat díky přípravkům co nejlíp. Ano, lidé se podívají na oblečení atd., ale šaty si můžete koupit nové, kdežto pleť už nikdy nevyměníte. Proto jí věnujme tu největší péči, kterou si zaslouží. A samozřejmě krása jde i zevnitř, proto ten relax na kosmetice, myslete na sebe, ženy:)

Jaký je rozdíl v péči o pleť v létě a v zimě? Na co by si podle vás měly dát ženy pozor?

V létě jsou lepší lehčí krémy a přes den určitě krémy s faktorem. Sluníčko narušuje kolagen a elastan a není od věci pleť chránit a předcházet předčasnému stárnutí. Popravdě, krém s faktorem používám celoročně, protože i když je pod mrakem, působí UVA a UVB záření. Na zimu zase doporučuji výživnější hydratační krémy. Určitě je v každém případě skvělé zajít si na kosmetiku nebo si udělat masku doma.

Děkujeme Nikol za rozhovor a přejeme, ať se jí daří ve všem jejím skvělém počínání.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*