Velký návod, jak v létě pečovat o pleť

Na co si dát v létě pozor, jakých chyb se vyvarovat a co udělat pro to, aby naše pleť i na podzim působila zdravě a mladistvě? Nejen ženám jistě přijdou vhod užitečné rady a tipy zkušených kosmetiček a odbornic z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou dermokosmetiky.  

summer_depositphotos

„Sluneční brýle, klobouk a SPF 50, to je základ,“

doporučuje Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické společnosti Essenté

„Pobyt na slunci je tak příjemný a lákavý, přesto doporučuji jemnou pleť obličeje, krku a dekoltu slunečním paprskům úmyslně nevystavovat (a už vůbec ne mezi 11 a 15 hodinou, kdy jsou nejsilnější). Stačí, kolik záření „pochytá“ při našem běžném pohybu venku. Ultrafialové záření s volnými radikály totiž způsobuje úbytek kolagenu v pleti, ta tak ztrácí elasticitu a tvoří se na ní vrásky.

Pokud tedy nechceme být po létě nemile zaskočeni různými nežádoucími projevy poškození pokožky a projevy stárnutí, je třeba vybavit se na léto kvalitními slunečními brýlemi, kloboukem a zvyknout si především obličej, krk a dekolt pečlivě chránit krémy s vysokým ochranným faktorem – nejlépe SPF 50, který představuje intenzivní ochranu před UVA i UVB zářením. Krém nanášejte hned ráno a během dne podle potřeby vrstvičku obnovujte.“ 

Tip: ESSENTÉ Denní krém SPF 50 pokožku velmi intenzivně chrání před buněčným poškozením způsobeným UVA i UVB zářením, a tím i před stárnutím vlivem slunečního záření.

Pleť navíc intenzivně hydratuje, zklidňuje a regeneruje. Mandlový olej dodává pleti pocit hebkosti, obsahuje řadu vitamínů a minerálů. Zanechává ji dokonale ošetřenou a před sluncem dobře chráněnou. Krém se hodí pro všechny typy pleti..

jablko-essente

„Pleť nesmí nikdy žíznit,“

říká kosmetička Nikola Melkesová ze salonu Krása pro tebe v Praze na Smíchově

„Všichni víme, že v horku, kdy se z těla odpařuje více tekutin, musíme také mnohem více pít – doporučuji alespoň 3 litry vody denně – čistou pramenitou prostřídat s minerálkami nebo slabým čajem. Hydrataci ale potřebuje naše pokožka dodávat i zevně. Právě pro tento účel slouží moderní kosmetické přípravky – hydratační krémy, boostery a masky. Vybírejte však jen ty nejkvalitnější s obsahem aktivních látek, jako je například hydractin nebo kyselina hyaluronová. Pro zajištění správné hydratace pleti totiž není důležité jen množství vody, ale také to, jak efektivně je voda v pokožce vázána a využívána. Maximální přínos pro důkladné zvlhčení pleti představují právě hydratační boostery. Až na ně se pak nanáší vhodný krém podle typu pleti.“

Essente-intenzivni-hydratacni-boosterTip: Essenté Intenzivní hydratační booster má osvěžující gelovou texturu pro intenzivní, okamžitý i dlouhodobý přísun vlhkosti do pokožky a hydratuje i silně vysušenou pleť.

Booster pokožku zklidňuje a regeneruje, takže dlouhodobě zůstává hebká a svěží. Výborně se vstřebává a nezanechává mastný film. Obsahuje například tyto aktivní látky: hydractin, kyselinu hyaluronovou a myramaze.

Essenté čištění pleti

„I po dni na pláži pleť důkladně očistěte,“

vzkazuje Nikol Bárová ze salonu Nikol Bárové v Mělníku

„Čeká vás den plný lenošení a koupání na pláži? Bez líčení a make-upu? Báječné, užijte si ho! Ale rozhodně nejděte večer spát bez toho, abyste pleť řádně vyčistili. Všech zbytků krému, písku, soli z mořské vody a potu vás perfektně, a přitom velmi šetrně zbaví moderní mycí kosmetické přípravky s obsahem AHA kyselin. Doporučuji je používat nejen večer, ale i ráno, protože také po noci je třeba zbavit pleť potu a zbytků odumřelých buněk.“

cleanser_aha_100ml_WEBSIZETip: Essenté Mycí emulze s AHA kyselinamivýborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná odstraňuje odumřelé buňky pokožky, tím pomáhá uvolnit ucpané póry, a předchází tak tvorbě zánětů.

Čisticí emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání ji před dehydratací. 

Co se ještě osvědčilo…

Essenté Hydratační krémová maskaSOS pomoc na pleť podrážděnou od slunce představuje Essenté Hydratační krémová maska s výrazným liftingovým efektem, která zvlhčuje pokožku, stimuluje tvorbu kolagenu, povzbuzuje buněčnou aktivitu a startuje v pleti ochranné mechanismy. Funguje jako SOS přípravek na podrážděnou pokožku po opalování.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*