Velký přehled: Proč jsou peptidy tak účinné

Peptidy a konkrétně revoluční látka SNAP-8™ – to jsou pojmy, které se v poslední době skloňují ve všech pádech. Jenže, oč se vlastně jedná a jak v naší kůži působí? A v čem tkví ta jejich revoluční síla? Na to vše se vám pokusíme odpovědět v tomto velkém přehledu.

peptidy-essente
Peptidy jsou dnes odborníky považovány za levnější, neinvazivní a netoxickou variantu botulotoxinu. Foto: Depositphotos.com

1. S věkem naše pleť volá po speciální péči

Stárnutí se nevyhne nikomu. S věkem naše pleť ztrácí na jasu, pružnosti a objevují se první jemné vrásky. Ty dokážou mnohé z nás nečekaně zaskočit… Kosmetičky proto doporučují začít se o svoji pleť starat včas a dbát raději na prevenci, než pak složitě řešit důsledky její absence.

O tom, že největší roli hraje náš životní styl, není třeba psát. V hledáčku našeho zájmu jsou však především kosmetické přípravky, které naší pleti pomohou. Zaměřte se proto na takové, které se označují jako tzv. kosmeceutika. Zjednodušeně řečeno, jsou to produkty, které mají účinnost v rozmezí kosmetologie a farmakologie. Právě takovými jsou právě například produkty české kosmetické značky Essenté.

2. Peptidy bojují proti infekcím, celulitidě i vráskám

Ale zpět k vráskám. Ať už jste objevily první nechtěné vrásky kolem očí, úst, nebo rýsuje-li se vám větší vráska například mezi obočím či na čele, zaměřte se při výběru krémů, boosterů a dalších kosmetických přípravků především na obsažené aktivní látky.

Nejnovějším trendem, který způsobuje doslova revoluci v péči o pleť (a nejen v této oblasti), jsou peptidy. A co se skrývá pod tímto tajemně znějícím názvem? Řečeno slovy odborníků: Jedná se o organické sloučeniny, které vznikají spojením několika aminokyselin. Podle délky jejich řetězce pak mluvíme o peptidech a oligopeptidech.

Jejich vývoj jde rychlým krokem kupředu a vědci, lékaři a další odborníci je využívají v různých oborech – ke snižování rizika infekce, pro zpevňování postavy a rozkládání tuků, odstraňování celulitidy, jako stimulátorů pro růst vlasů, k různým omlazovacím kúrám, regeneraci pokožky, ochraně pleti před škodlivinami, k odstraňování pigmentových skvrn, dokonce se mluví o tom, že tzv. neuropeptidy by mohly pomoci při léčbě psychických onemocnění.

Velký význam však mají peptidy díky svým regeneračním schopnostem právě v souvislosti s bojem proti vráskám.

3. Peptidy probudí buňky znovu k životu

Peptidy (přesně řešeno oligopeptidy) stimulují v kůži přirozené fyziologické procesy a jsou dokonce schopné ovlivňovat chování živých buněk, za nimiž umí proniknout až do hloubky kůže. Umí v kůži stimulovat tvorbu látek, které si s vráskami poradí – zejména kolagen a elastin, jež se starají o to, aby byla naše pleť krásně vypnutá a přirozeně pružná.

Velká síla peptidů spočívá i v tom, že jsou přirozenou součástí naší pokožky, jsou jí vlastní, ovšem s věkem jich začíná ubývat, a proto je nutné je doplňovat – nejlépe vhodnými kosmetickými přípravky.

4. Průzkum: SNAP-8™ redukuje vrásky o 63 % za 28 dnů

V souvislosti s peptidy a péčí o pleť se dnes nejvíce mluví o látce SNAP-8™ peptide, což je vlastně prodloužená forma hexapeptidu Argirelinu. Ten svého času způsobil bouři v kosmetickém průmyslu, dnešní SNAP-8™ peptide je však 30x účinnější!

O skvělých výsledcích SNAP-8™ peptide ostatně mluví i klinické studie. Ty v případě této látky prokázaly u testovaného vzorku osob redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů jejího pravidelného používání a při aplikaci dvakrát denně.

SNAP-8™ peptide funguje tak, že se zaměřuje na potlačení intenzity nekontrolovatelných kontrakcí mimických svalů, a to tím, že je uvolní. Tímto způsobem nejenže předchází tvorbě mimických vrásek, ale také vyhlazuje vrásky stávající. To vše bez jakéhokoli vlivu na mimiku tváře, protože se jedná o neinvazivní přístup.

Na rozdíl od botoxu, který vrásky rovněž vyhlazuje (mimochodem ten se začal používat v 80. letech minulého století v lékařství jako pomoc při léčbě šilhavosti a neurologických onemocnění), u SNAP-8™ peptide nehrozí žádné riziko nepovedených zákroků. Proto je látka SNAP-8™ peptide dnes odborníky považována za šetrnější, levnější a netoxickou alternativu k botulotoxinu.

5. Pozor na mixování kosmetických značek!

Kosmetických přípravků s obsahem peptidů je dnes na trhu spousta. Odborníci však doporučují vybírat je opravdu pozorně, protože se přece jen jedná o vysoce účinné látky, které nemusí účinkovat, nebo dokonce mohou mít v kombinaci s některými jinými aktivními látkami kontraproduktivní účinky.

Podráždění pokožky a jiných nepříjemností se rozhodně vyhnete, když zvolíte kosmetické přípravky jedné značky, které se vzájemně doplňují, navazují na sebe a účinky jednotlivých aktivních látek se podporují. Efekt tak bude maximální.

6. Čtěte etikety!

Ano, etikety u kosmetických přípravků čtěte stejně pozorně jako například etikety u potravin. Pokud se zaměříte na peptidy, sledujte jejich obsažené množství v jednotlivých přípravcích. Krém se SNAP-8™ peptide je například Essenté Express krém proti vráskám (Express Anti-Wrinkle Cream). Ten tuto látku obsahuje v maximální míře 10 % a byl speciálně vyvinut pro velice intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek bez aplikace botulotoxinu, a to především v oblasti očí a na čele.

Essenté Aktivní liftingový krém (Active Lifting Cream) obsahuje 3 % SNAP-8™ peptide a pomáhá tak řešit problém s ochablou pokožkou a povadlými konturami obličeje

Obecně lze říci, že čím více procent peptidů přípravek obsahuje, tím účinněji působí na již vzniklé vrásky, které nás trápí. Menší procento pokožku primárně zpevní a působí preventivně a proti prvním vzniklým vráskám.

Jedno je však jisté: o peptidech ještě uslyšíme, a to nejen v kosmetice.

Unikátní peptidy se dnes ve velkém používají také ve vývoji sér, které podporují růst řas a obočí. Zajímavý článek o tomto fenoménu si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*