Nepodceňte první jarní paprsky aneb vše o SPF

Po pochmurné zimě se na sluníčko všichni těšíme, ale pozor: i první paprsky mohou být silné a napáchat škody na naší pleti. Je proto dobré se chránit, nejlépe kvalitním denním krémem s příslušným SPF faktorem.

Sluníčko nám spolehlivě vyvolá úsměv na tváři, ale k jemné pleti obličeje bychom ho pouštět neměli. Nejenže je tady kůže citlivá a nejnáchylnější k poškození, ale právě ultrafialové záření s volnými radikály může také nejvíce za ztrátu kolagenu, tvorbu vrásek a ztrátu elasticity pleti. Proto je ten nejvyšší čas zaměřit se na výběr kvalitního krému s SPF faktorem.

“UV záření má řadu nepříznivých účinků na pokožku, ať už se jedná o její negativní projevy v podobě začervenání, vzniku nežádoucích pigmentových skvrn, ale také jejího stárnutí. UV zářením totiž dochází k úbytku kolagenových vláken, která jsou důležitou látkou pro pružnost a elasticitu kůže. Může dokonce dojít k poškození tkáně, zánětům a degenerativním změnám v pokožce a podkoží, poškození buněčných jader, UV záření může mít dokonce i karcinogenní účinky,” varuje zkušená kosmetička Nikol Bárová.

Patnáctku na celý rok, třicítku a padesátku na léto

Proto je podle odbornice důležité celoročně chránit pokožku obličeje před UV zářením kvalitními krémy s příslušným SPF. Po většinu roku vystačíte s krémy se SPF 15, na léto si ale určitě pořiďte “třícítku”. A myslete na to, že ochrana je důležitá i v zimě a na jaře – přes zimu si naše pleť odvykne na sluníčko a než znovu zpigmentuje, je mnohem více náchylná ke spálení…

Používání kvalitních krémů s dostatečně vysokými UV filtry by mělo být už na jaře samozřejmostí. A to i v případě, že jste zvyklá používat běžný denní krém a přes něj make up. Ten totiž běžně nemívá UV filtry dostatečně vysoké. Proto je ideální nanést nejprve denní krém, přes něj kvalitní krém s UV filtry a na závěr make up. Nemusíte se přitom obávat, že pleť příliš zatížíte. Stačí zvolit v jednotlivých krocích správné přípravky, ideálně od stejné značky, aby se svými účinky hezky doplňovaly a násobily.

Citlivou pleť obličeje je třeba chránit po celý rok, ideálně kvalitními krémy s náležitým faktorem. Foto Depositphotos

Tipy kosmetičky:

Kabátek pro vaši pleť na (téměř) celý rok

Essenté Ochranný krém SPF 30 a Essenté Ochranný krém SPF 50 jsou výjimečné svým složením i strukturou. Jsou lehké a přitom zajišťují vysokou sluneční ochranu díky kombinaci moderních UV filtrů, beta-karotenu a karotenoidů ze sladkovodních řas. Pokožka je díky nim chráněna před buněčným poškozením způsobeným UVA/UVB zářením i před jinými druhy elektromagnetického záření, jako je Wi-Fi či modré světlo.

Betakaroten, extrakt z rozmarýny a vitamín E společně chrání buňky před oxidačním stresem, posilují kožní bariéru, a zabraňují tak předčasnému stárnutí pokožky. Olej z katránu etiopského a panthenol pak dodávají pleti zklidnění, hydrataci a hebkost. Na Essenté Ochranném krému SPF 30 navíc oceníte matující efekt. Koupíte je na moje.essente.cz.

U Essenté Ochranného krému SPF 30 navíc oceníte jeho matující efekt na pleť.

The must pro dokonalou pleť

BB Cream/Tónovací denní krém (v odstínech Beige a Gold) je lehký nemastný krém, který sjednocuje barevný tón pleti, kryje její drobné nedokonalosti, zklidňuje a zjemňuje pokožku. Speciální tónovací pigmenty se dokonale přizpůsobí odstínu pleti. Reguluje tvorbu kožního mazu a okamžitě a dlouhodobě zlepšuje hydrataci pokožky. Příjemně voní a lehce se roztírá. Obsahuje aktivní látky D-panthenol, hydractin, Seboclear MP, Telangyn peptide, urea.

Co je to vlastně SPF

SPF představuje ochranný sluneční faktor, který chrání pleť před slunečním zářením, především před škodlivými UVB paprsky. Záleží na fototypu pleti, obecně je ale v létě lepší používat v dostatečném množství co nejvyšší ochranný faktor. „Pokud by se například vaše pleť mohla při pobytu na slunci za 10 minut spálit, nanesení krému s SPF hodnotou 15 prodlouží čas zhruba na 150 minut, SPF 30 pak na 300 minut. Pokud chcete mít pleť vždy dostatečně chráněnou, naneste krém před sluněním a aplikaci opakujte, zejména při zvýšeném pocení, po koupání, osušení ručníkem…,” doporučuje Denisa Jasinská z Beauty Institutu Essenté.

Další zajímavý článek – Slunce je radost, ale jen s SPF 50 na obličeji – o tomto tématu si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*