Zatočte s kruhy pod očima

S přibývajícími léty se jemná kůžička pod očima ztenčuje, žilky více prosvítají a to způsobuje nerovnost v pigmentaci. Výsledkem bývá více tmavých stínů v očním okolí. Důležité je podle odborníků kůžičku v okolí očí znovu vyplnit. A právě tady by mohly pomoct hydratační oční krémy s peptidy, které dodají pokožce pevnost a pružnost. Poradíme vám, jak vybrat ten správný.

kruhy-pod-očima-essenté
Kruhy pod očima mohou být signálem zdravotních problémů a vždy je lepší vydat se za odbornou pomocí. Foto: Depositphotos.com

Ještě dříve než se začnete pídit po kosmetických přípravcích, zaměřte se na to, zda příčinou tmavých kruhů pod očima ve vašem případu nemohou být například alergie. Pozorujte, v jakém období se objevují, zda se nejedná o čas, kdy kvetou určité rostliny…

Nepříjemné svědění nás totiž vede ke zvýšenému mnutí očí, a to pak může způsobovat otoky a dráždit pokožku v okolí očí. V takovém případě na nic nečekejte a navštivte lékaře, protože nejspíš bude zapotřebí začít vaši alergii řešit medikamenty. Stav očního okolí se po jejich nasazení zpravidla velmi brzy zklidní a zlepší. Teprve pak začněte s výběrem správného očního krému.

Analýza pleti se vyplatí

Na trhu existuje řada přípravků proti kruhům pod očima. Buďte ale opatrná a pečlivě si prostudujte jejich složení. Retinoid, kyselina alfa hydroxy a také přemíra vitamínu C sice v boji proti tmavým kruhům pomáhají, mohou ale jemnou a citlivou pokožku v oblasti očí podráždit. Efekt tak může být zcela opačný!

A pozor: Oční krém, který perfektně vyhovuje vaší kamarádce, nemusí být tím pravým i pro vás, i když je kvalitní.

“Nevíte-li si rady, obraťte se na odborníka a nechte si udělat analýzu pleti. Bude přesně vědět, jak je na tom vaše pleť s hydratací a na jaké nedostatky je třeba se zaměřit. Určitě bychom měli vybírat takový oční krém, který je šetrný, nedráždivý – určený pro velmi citlivou pleť. Vhodné jsou hydratační oční krémy s peptidy, které umí dodat pokožce znovu pevnost a pružnost,” vysvětluje kosmetička Lucie Karlíková.

Vsaďte na oční krém s peptidy

Oční krém vybírejte takový, který je určen speciálně pro každodenní péči o citlivou oblast kolem očí. Novinkou jsou krémy s unikátní kombinací peptidů, které umí redukovat tvorbu vrásek, zmírnit otoky a oční váčky a zesvětlit tmavé kruhy pod očima. Jako bonus dokážou oční okolí krásně rozjasnit a odstranit tak stopy únavy. Peptidy navíc výrazně zlepšují pevnost i pružnost pokožky, hydratují ji a bojují proti předčasnému stárnutí pleti. 

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžeme Vám posílat newsletter?

Můžeme Vám posílat newsletter?

Naše články nejsou nudné, Váš email nikomu nedáme, to slibujeme!

Essenté Team

Vložením mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Děkujeme, hned posíláme potvrzovací email!