Zatočte s kruhy pod očima

S přibývajícími léty se jemná kůžička pod očima ztenčuje, žilky více prosvítají a to způsobuje nerovnost v pigmentaci. Výsledkem bývá více tmavých stínů v očním okolí. Důležité je podle odborníků kůžičku v okolí očí znovu vyplnit. A právě tady by mohly pomoct hydratační oční krémy s peptidy, které dodají pokožce pevnost a pružnost. Poradíme vám, jak vybrat ten správný.

kruhy-pod-očima-essenté
Kruhy pod očima mohou být signálem zdravotních problémů a vždy je lepší vydat se za odbornou pomocí. Foto: Depositphotos.com

Ještě dříve než se začnete pídit po kosmetických přípravcích, zaměřte se na to, zda příčinou tmavých kruhů pod očima ve vašem případu nemohou být například alergie. Pozorujte, v jakém období se objevují, zda se nejedná o čas, kdy kvetou určité rostliny…

Nepříjemné svědění nás totiž vede ke zvýšenému mnutí očí, a to pak může způsobovat otoky a dráždit pokožku v okolí očí. V takovém případě na nic nečekejte a navštivte lékaře, protože nejspíš bude zapotřebí začít vaši alergii řešit medikamenty. Stav očního okolí se po jejich nasazení zpravidla velmi brzy zklidní a zlepší. Teprve pak začněte s výběrem správného očního krému.

Analýza pleti se vyplatí

Na trhu existuje řada přípravků proti kruhům pod očima. Buďte ale opatrná a pečlivě si prostudujte jejich složení. Retinoid, kyselina alfa hydroxy a také přemíra vitamínu C sice v boji proti tmavým kruhům pomáhají, mohou ale jemnou a citlivou pokožku v oblasti očí podráždit. Efekt tak může být zcela opačný!

A pozor: Oční krém, který perfektně vyhovuje vaší kamarádce, nemusí být tím pravým i pro vás, i když je kvalitní.

“Nevíte-li si rady, obraťte se na odborníka a nechte si udělat analýzu pleti. Bude přesně vědět, jak je na tom vaše pleť s hydratací a na jaké nedostatky je třeba se zaměřit. Určitě bychom měli vybírat takový oční krém, který je šetrný, nedráždivý – určený pro velmi citlivou pleť. Vhodné jsou hydratační oční krémy s peptidy, které umí dodat pokožce znovu pevnost a pružnost,” vysvětluje kosmetička Nikol Bárová.

Vsaďte na oční krém s peptidy

Oční krém vybírejte takový, který je určen speciálně pro každodenní péči o citlivou oblast kolem očí. Novinkou jsou krémy s unikátní kombinací peptidů, které umí redukovat tvorbu vrásek, zmírnit otoky a oční váčky a zesvětlit tmavé kruhy pod očima. Jako bonus dokážou oční okolí krásně rozjasnit a odstranit tak stopy únavy. Peptidy navíc výrazně zlepšují pevnost i pružnost pokožky, hydratují ji a bojují proti předčasnému stárnutí pleti. 

Další zajímavý článek – Kruhy pod očima – 22 rad, jak se jich zbavit – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*