Zázrak (nejen) pro naši pleť zvaný antioxidanty

Proč se tolik mluví o antioxidantech? A jak můžou ovlivnit vzhled naší pleti? Jak vyplývá z odpovědí odborníků – právě kombinace zdravé stravy a kvalitní kosmetiky bohatých na antioxidanty je podmínkou krásné, bezproblémové a mladistvé pleti. 

antioxidanty_depositphotos

„Oxidace probíhající v těle je považována za hlavní příčinu mnoha chorob i stárnutí. Je to velmi zjednodušeně řečeno proces, při kterém se tzv. volné radikály, nestabilní molekuly, hromadí v těle a napadají přilehlé tkáně, které poškozují. Dá se říct, že kde se volné radikály objeví, tam způsobí problém. Mohou za rozvoj civilizačních chorob, za stárnutí tělesných orgánů i zhoršený stav pokožky. Jsou například zodpovědné i za úbytek kolagenu, výskyt vrásek nebo zvýšenou pigmentaci,“ říká Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté, která se zabývá vývojem a výrobou tzv. kosmeceutik, což jsou přípravky na pomezí kosmetiky a farmacie.    

Antioxidanty, věrní spojenci zdraví i krásy

Volné radikály se tvoří při metabolických procesech v těle a další vznikají jako důsledek působení znečištěného okolního prostředí, výfukových plynů, chemikálií nebo třeba silného slunečního záření. K jejich výskytu přispívá nezdravé jídlo, užívání některých léků a také dlouhodobý stres.

A jak se jim bránit? Především snahou o zdravý životní styl, pobytem v čistém prostředí, klidnějším životem. A zároveň tím, že se spolehneme na antioxidanty, které dokážou zdravé buňky před volnými radikály ubránit a ochránit. 

Mezi známé antioxidanty patří například vitamíny C, E, betakaroten, koenzym Q10 a také selen. Při působení na pleť se ukázalo jako nejefektivnější kombinovat vnitřní užívání antioxidantů (konzumace zdravých potravin, především zeleniny, ovoce a vlákniny, bohatých na antioxidanty), s vnějším, které spočívá v používání kvalitních kosmetických přípravků obsahujících látky s antioxidačními účinky.

CBD_depositphotos

„K těm nejvyhledávanějším patří v poslední době kanabidioly (CBD). Získávají se z konopí setého ve formě oleje a mají silné antioxidační, protizánětlivé a analgetické vlastnosti, takže dokážou předcházet poškození kůže volnými radikály. Pomáhají tak urychlovat regeneraci buněk, zpomalovat jejich stárnutí a zároveň hydratovat pokožku. Mezi další aktivní látky s antioxidačními účinky patří Celligent. Dovede chránit buňky před poškozením UVA a UVB zářením, zklidňuje pokožku po nadměrném slunění a hojí spáleniny. Zároveň pleť chrání před předčasným stárnutím, stejně jako další účinné látky Omega CHS aktivátor nebo například Pepha-Tight, upozorňuje Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté.

3 tipy pro jarní detox pleti: 

1. Essenté Intenzivní zpevňující booster

Vysoce koncentrovaný a účinný Essenté Intenzivní zpevňující booster proniká do hlubších vrstev pokožky, kde posiluje syntézu kolagenu a elastinu – dvou proteinů nezbytných pro mladistvý vzhled pokožky. Intenzivně vyhlazuje a zpevňuje pleť. Redukuje tvorbu vrásek a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Je vhodný pro pleť zralou, povadlou a unavenou. Velmi dobře se vstřebává a zanechává pokožku dlouhodobě hebkou a svěží. Mezi účinné antioxidanty obsažené v tomto přípravku patří Omega CHS aktivátor, Pepha-Tight a Celligent. 

Použití: Naneste potřebné množství boosteru na požadovaná místa před použitím pleťové masky nebo krému Essenté a rozetřete.

2. Essenté Premium hydratační krém

Moisture_Premium_Cream_50mlJedná se o intenzivní hydratační krém s obsahem CBD (kanabidiolů), díky nimž má blahodárné účinky na pokožku. Kromě těchto antioxidantů obsahuje ještě koenzym Q10 a vitamín E. Obsažené výtažky z mořských řas navíc výrazně přispívají k hydrataci pleti a zmírňují její začervenání. Krém s bohatou texturou zvyšuje pevnost a pružnost pleti, napomáhá regeneraci, viditelně zlepšuje strukturu pokožky a zmírňuje kožní problémy. Hodí se pro extrémně suchou, podrážděnou, citlivou i zralou plet.

Použití: Krém můžete použít jako denní i noční krém. Příjemně voní, snadno se roztírá a nezanechává na pleti mastný film

3. Essenté Hydratační krémová maska

Essenté Hydratační krémová maskaHydratační krémová maska s výrazným liftingovým efektem stimuluje v pleti syntézu kolagenu a schopnost regenerace buněk. Intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje pokožku, povzbuzuje buněčnou aktivitu a startuje v pleti ochranné mechanismy. Redukuje tvorbu vrásek, rychle zklidňuje podrážděnou pokožku a minimalizuje začervenání. Proto také pomáhá po akutním podráždění nebo po opalování. Obnovuje ochrannou kožní bariéru a zanechává pleť jemnou a hebkou. Kromě dalších účinných látek obsahuje také antioxidanty Omega CHS aktivátor, Pepha-Tight, Celligent a vitamín E. 

Použití: Masku naneste rovnoměrně v tenké vrstvě na vyčištěnou pleť, zakryjte fólií a nechte působit 10-15 minut. Poté masku šetrně smyjte. Na závěr použijte krém Essenté dle typu pleti. 

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*