5 důležitých ingrediencí z kosmetické kuchyně

Máte-li pocit, že se v posledních letech přestáváte orientovat v revolučních látkách v kosmetice, věřte, že v tom nejste sama. Připravili jsme pro vás malý seznam účinných látek, který vám pomůže při výběru kosmetických přípravků. Tady jsou některé z látek, které rozhodně nesmí chybět v žádné kosmetické kuchařce.

essente-aktivni-latky
Při výběru kosmetického přípravku je vždy důležité sledovat, jaké aktivní látky obsahuje. Foto: depositphotos.com

AHA kyseliny

AHA kyseliny jsou látky organického původu, které jsou rozpustné ve vodě nebo v tucích. Zkratka AHA znamená alfa hydroxyacids, tedy alfa hydroxykyseliny. Často se jim přezdívá také ovocné kyselinky, protože jsou obsaženy například v ovoci, zelenině, pivu, vínu a mnohých dalších.

U AHA kyselin je nedocenitelná schopnost odstranit odumřelé buňky z pokožky. Obnovením svrchní vrstvy kůže pak dochází k výrazné redukci akné, vrásek, stažení pórů, ale i k vyhlazení nerovností.
AHA kyseliny blahodárně působí převážně na pleť se sklony k akné.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující polysacharid o vysoké molekulové hmotnosti. Je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání.

V kosmetice je nepostradatelná pro svoji schopnost vázat až 30násobek vody v poměru ke své vlastní molekulární hmotnosti. Je skvělým dodavatelem vlhkosti do naší pokožky, zlepšuje její pružnost, zabraňuje vzniku vrásek, regeneruje a obnovuje buňky a navíc stimuluje syntézu kolagenu. Nejčastěji ji najdeme v péči určené pro boj proti vráskám.

Liftonin Xpress

Liftonin Xpress je inovativní aktivní složka, jejíž okamžitý účinek si zamilujete tak, že se může stát až návykový. Kdo by odolal, když dokáže zajistit okamžité vypnutí a zpevnění pokožky? Efekt viditelného vypnutí vrásek je velmi intenzivní a trvá několik hodin. Vyhlazuje oblast kolem očí až o 74 %, a to už v průběhu jedné hodiny!

Navíc účinně zlepšuje strukturu pleti, podporuje tvorbu přirozených kožních bílkovin. Najdete ho převážně v péči Anti-Ageing, velmi vhodný je také pro suchou pleť.

Peptidy

Peptidy jsou chemické sloučeniny organického původu, které vznikají spojením několika aminokyselin – takzvanou peptidovou vazbou. Využití peptidů je dnes všeobecně považováno za nejperspektivnější směr vývoje v kosmetologii.

Kosmetické produkty s peptidy se řadí mezi kosmeceutika neboli produkty, jejichž účinnost se pohybuje na rozmezí kosmetologie a farmakologie. Kosmetické peptidy stimulují přirozené fyziologické procesy v kůži, jsou tedy schopné ovlivňovat chování živých buněk.

Správnou kombinací peptidů máme možnost řídit a ovlivňovat fyziologické procesy probíhající v kůži. Protože jsou přirozenou součástí pokožky, nemají nežádoucí účinky, jako jsou alergie či vyrážky.
V současné době se peptidy v kosmetice využívají především k regeneraci pokožky, ochraně pleti před škodlivinami, snižování rizika infekce, boji proti vráskám, různým omlazovacím kúrám, zpevňování postavy, odstraňování celulitidy a pigmentových skvrn.

Mandlový olej

Jeho účinky oceníte právě v letních měsících, výborně totiž regeneruje pokožku spálenou slunečním zářením. Dodává pleti pocit hebkosti, mírní podráždění a navíc obsahuje řadu vitamínů a minerálů. Pomůže vám na cestě k hebké pokožce.

Další zajímavý článek – Desatero věčného mládí – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*