5 tajných triků, jak si udržet krásnou a svěží pleť v jakémkoliv věku

S věkem, ale také kvůli špatné péči a především dehydrataci, začne pokožka ztrácet na elasticitě i svěžesti. Nenechte svou pleť zestárnout zbytečně rychle a pomozte jí – lepším životním stylem i pomocníky, které se jmenují AHA kyseliny a peptidy.

essente-mlada-plet
Zdravý životní styl a kosmetické připravky s aktivními látkami dokáží s vaší pletí divy.

Zralost pleti není stanovena věkem. Záleží na tom, kolik má naše kůže v sobě vlhkosti – pokud je dehydratovaná, začnou se dřív tvořit vrásky. To je způsobeno ztrátou kolagenu a oslabením ochranného kožního filmu. Tyto vrásky poznáte podle toho, že už se jen tak samy nevypnou, když se přestanete smát. Taková pleť potřebuje více péče i větší ochranu před škodlivými vlivy

1. První pomoc je ve vás: změňte svůj život k lepšímu, abyste se přestaly mračit

Ano, je to tak, není žádná zázračná metoda, žádný kosmetický přípravek, který by měl na pleť takový vliv jako zlepšení životosprávy. Zkuste odbourat stres, dejte vale cigaretám, nakupte kvalitní potraviny, jezte co nejvíce ovoce a zeleniny. Pijte více vody a méně vína, myslete na dostatek spánku a dopřejte si více pohybu – ten je elixírem pro krásnou pleť.

Podle současných průzkumů je prostě ze všeho nejlepší rychlá chůze. Pořiďte si tedy krokoměr a počítejte… Minimální doporučená dávka je 10 000 kroků. Hýbejte se celý den a uvidíte! K dostatečnému množství kroků je ideální přidat alespoň jednou týdně klidnější či posilovací lekci.

A výborná je také power jóga. Zklidní vás, protáhne i posílí. Vyčistí hlavu…

K dokonalému výsledku do plavek však bude třeba ohlídat i jídelníček. Vyzkoušejte si pár dnů psát vše, co sníte. Správné nastavení jídelníčku spolu s dostatečným množstvím pohybu je jediné kouzlo, které opravdu dlouhodobě funguje!

2. Z návštěvy kosmetického salonu si udělejte měsíční rituál

Ideální je, když s kosmetickou péči v salonech začnete co nejdříve a uděláte si z ní rituál. Po 35. roku by to už ale měla být podle odborníků vlastně povinnost. Je velký rozdíl ve stavu pleti ženy, která přijde v pětatřiceti letech a začne se o sebe starat, a po čtyřicítce.

Nestačí mít kvalitní kosmetické přípravky doma, je nutné podpořit je i profesionální péčí a produkty, které mají silnější koncentraci aktivních látek a působí v kůži více do hloubky – například v podobě speciálních boosterů, které se aplikují dle svého zaměření na určité partie obličeje. Ošetřit tak můžete v jednom kroku problematickou aknózní bradu, povislé tváře, dehydratované čelo i červené žilky kolem nosu.

Efekt působení boosterů umocní nanesení speciální masky. Například v salonech oblíbená novinka Essenté liftingová perleťová maska pleť během několika minut viditelně zpevní, vyhladí a rozzáří, protože obsahuje vysokou koncentraci peptidů zodpovědných za obnovu narušené struktury pleti.

3. Revoluce v péči o pleť zvaná peptidy

Peptidy působí poslední léta revoluci v kosmetice i dalších oborech. Proč tomu tak je?
Jedná se o organické sloučeniny, které vznikají spojením několika aminokyselin. V kůži pak zjednodušeně řečeno stimulují přirozené fyziologické procesy a chování živých buněk. Využívají se především k boji proti vráskám, k omlazovacím kúrám, regeneraci pokožky, ochraně pleti před škodlivinami apod.

Současným kosmetickým hitem je látka SNAP-8™ peptide, která v klinickém testu prokázala redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů pravidelného používání, při aplikaci dvakrát denně. Zaměřuje se na potlačení nekontrolovatelných kontrakcí mimických svalů, tím předchází tvorbě mimických vrásek a vyhlazuje vrásky stávající.

Tuto látku najdete například v těchto kosmetických přípravcích:
Essenté Express krém proti vráskám obsahuje 10 % látky SNAP-8™ peptide a intenzivně redukuje, vyhlazuje a vyplňuje vrásky. Zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, která je po jeho aplikaci hladší a zářivější.

Essenté Aktivní liftingový krém obsahuje 3 % SNAP-8™ peptide a redukuje již od první aplikace známky stárnutí, ochablou pokožku a povadlé kontury obličeje, krku a dekoltu.

4. Zázračné AHA a BHA kyseliny

AHA a BHA kyseliny jsou další převratné aktivní látky, které se vzájemně doplňují s peptidy. Jsou to přirozeně se vyskytující organické karboxylové kyseliny, mezi něž patří například kyselina mléčná, jablečná, citronová, mandlová, vinná, glykolová, salicylová apod. V dermatologii a kosmetologii se využívají především k odstraňování jizev, zesvětlení pigmentových skvrn, stahování rozšířených pórů nebo právě k vyhlazení vrásek.

5. Domácí kosmetická “lékárnička”

Nikdy nezapomínejte svou pleť večer odlíčit – perfektně čistá pleť je hlavním bojovníkem proti stárnutí. Kromě kvalitních odličovacích prostředků si na umyvadlo postavte i čisticí mycí emulze, ideálně s obsahem AHA kyselin. Ty obsahuje například Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami, který se používá ráno a večer, aby se pleť připravila na nanesení potřebného krému plného aktivních látek. Díky obsahu mandlového oleje dodá pleti pocit hebkosti a kyselina mléčná odstraní odumřelé buňky pokožky.
Myslete také na správné sestavení svých kosmetických přípravků. Ideální je, když jsou od jedné značky a vzájemně se doplňují od základní sady až po speciální pomocníky s některými problémy pleti. SOS pomocí v případě velké únavy pleti je například Essenté Intenzivní hydratační booster, který má příjemnou gelovou konzistenci a rychle hydratuje i velmi vysušenou pleť.

Další zajímavý článek – Krásná ve 20 i v 50: rady zkušené kosmetičky pro každý věk – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*