Krásná ve 20 i v 50: rady zkušené kosmetičky pro každý věk

Dokonalá pleť je symbolem zdraví a mládí. Jak si ji zachovat co nejdéle? Svoji roli samozřejmě hrají genetické předpoklady, ale nejvíc záleží na pečlivé každodenní péči a správném výběru kosmetiky. Zde je podrobný návod, co dopřát pleti, když je vám …

kruhy-pod-očima-essenté
Naše pleť se s věkem mění: zatímco ve 20 ji trápí akné, ve 30 potřebuje hydrataci, ve 40 už  jena čase začít se věnovat jejímu zpevnění a boji s prvními vráskami. Dobrá zpráva ale je, že na pečování o sebe není pozdě nikdy… Foto: Depositphotos.com

…20 let

S péčí o pleť je důležité začít co nejdříve. „Mladá pokožka potřebuje pravidelně čistit a je vhodné ji hydratovat kvalitním lehkým krémem, který neucpává póry. Oba kroky je třeba provádět ráno a večer, aby pleť zůstala v rovnováze a dostaly se do ní všechny důležité látky. Okolo dvaceti let má pleť také často sklon k tvorbě akné, které je třeba řešit odborně – jinak hrozí riziko vzniku jizev po neodborném zásahu,“ upozorňuje zkušená kosmetička a radí i v případě bezproblémové pleti začít asi od 25 let s pravidelnými návštěvami kosmetičky.

Tip: Na problematickou pleť vyzkoušejte Zklidňující krém od české značky Essenté. Je lehký a rychle se vstřebávající krém určený pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Problematické oblasti ihned zklidňuje, intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Viditelně zlepšuje strukturu pleti.

…30 let

„Okolo třicítky se začínají objevovat první vrásky, nejčastěji v očním okolí a na čele. Určitě je důležité pleť čistit a hydratovat, zároveň bych doporučila zaměřit se na krémy proti prvním známkám stárnutí,“ říká Nikol Barová a připomíná i nutnost přidat v tomto věku vhodný oční krém. „Pokud byste chtěly své pleti opravdu pomoci a dodat jí podporu z ještě větší hloubky, doporučuji použít hyaluronový booster, který prokazatelně pomáhá zpomalit proces stárnutí.“

Tip: Zázraky se zralou pletí umí udělat Hyaluronový booster je intenzivní hydratační péče, která pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje vrásky. Sérum má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled. Výsledek je vidět už pár minut po nanesení.

…40 let

„Pro čtyřicátnice bych k pravidelné péči doporučila vhodné liftingové krémy, oční krémy a také boostery. Právě boostery dokážou dodat pleti potřebnou výživu do hlubších vrstev, tedy tam, kde jsou ukrytá kolagenová a elastinová vlákna, zodpovědná za konečný vzhled pleti. A pokud má pleť sklony k začervenání, bude pro ni velkou pomocí krém zlepšující žilní mikrocirkulaci,“ doporučuje Nikol Barová.

Tip: Krém redukující začervenání, je speciálně vyvinutý přípravek pro hypersenzitivní pokožku, se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami. Přináší okamžitou úlevu od podráždění a zmírňuje zarudnutí pokožky. Zlepšuje žilní mikrocirkulaci, zklidňuje, hydratuje a projasňuje pleť, chrání ji a je ideální jako podklad pod make-up.

…50 let

Také v tomto věku pleť čistíme, krémujeme, používáme boostery, zároveň ovšem přidáváme více hydratace a liftingové péče. „Protože v tomto věku bývá pleť značně ovlivněná důležitou životní fází – menopauzou, doporučuji bedlivě ji sledovat a dodávat jí vše na míru. Pleť může být velmi dehydratovaná, téměř papírová, a tehdy je na místě zařadit více hydratace a lifting dodat až ve chvíli, kdy se pleť ustálí,“ radí kosmetička značky Essenté Nikol Barová.

Tip: Je čas na něco speciálního! Expres krém proti vráskám byl speciálně vyvinut pro intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek jako šetrnější, levnější a netoxická alternativa aplikace botulotoxinu. Intenzivní oční krém obsahuje peptidy, které snižují hloubku obličejových vrásek způsobených kontrakcemi mimických svalů, zvláště na čele a okolo očí. Lze jej použít také na oblast čela a horního rtu. Krém má výrazný liftingový efekt a účinně zabraňuje předčasnému stárnutí pleti.

Další zajímavý článek – Kristina Kloubková a její tajné tipy pro krásnou pleť – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*