Krásná ve 20 i v 50: rady zkušené kosmetičky pro každý věk

Dokonalá pleť je symbolem zdraví a mládí. Jak si ji zachovat co nejdéle? Svoji roli samozřejmě hrají genetické předpoklady, ale nejvíc záleží na pečlivé každodenní péči a správném výběru kosmetiky. Zde je podrobný návod, co dopřát pleti, když je vám …

kruhy-pod-očima-essenté
Naše pleť se s věkem mění: zatímco ve 20 ji trápí akné, ve 30 potřebuje hydrataci, ve 40 už  jena čase začít se věnovat jejímu zpevnění a boji s prvními vráskami. Dobrá zpráva ale je, že na pečování o sebe není pozdě nikdy… Foto: Depositphotos.com

…20 let

S péčí o pleť je důležité začít co nejdříve. „Mladá pokožka potřebuje pravidelně čistit a je vhodné ji hydratovat kvalitním lehkým krémem, který neucpává póry. Oba kroky je třeba provádět ráno a večer, aby pleť zůstala v rovnováze a dostaly se do ní všechny důležité látky. Okolo dvaceti let má pleť také často sklon k tvorbě akné, které je třeba řešit odborně – jinak hrozí riziko vzniku jizev po neodborném zásahu,“ upozorňuje zkušená kosmetička a radí i v případě bezproblémové pleti začít asi od 25 let s pravidelnými návštěvami kosmetičky.

Tip: Na problematickou pleť vyzkoušejte Zklidňující krém od české značky Essenté. Je lehký a rychle se vstřebávající krém určený pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Problematické oblasti ihned zklidňuje, intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Viditelně zlepšuje strukturu pleti.

…30 let

„Okolo třicítky se začínají objevovat první vrásky, nejčastěji v očním okolí a na čele. Určitě je důležité pleť čistit a hydratovat, zároveň bych doporučila zaměřit se na krémy proti prvním známkám stárnutí,“ říká Nikol Barová a připomíná i nutnost přidat v tomto věku vhodný oční krém. „Pokud byste chtěly své pleti opravdu pomoci a dodat jí podporu z ještě větší hloubky, doporučuji použít hyaluronový booster, který prokazatelně pomáhá zpomalit proces stárnutí.“

Tip: Zázraky se zralou pletí umí udělat Hyaluronový booster je intenzivní hydratační péče, která pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje vrásky. Sérum má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled. Výsledek je vidět už pár minut po nanesení.

…40 let

„Pro čtyřicátnice bych k pravidelné péči doporučila vhodné liftingové krémy, oční krémy a také boostery. Právě boostery dokážou dodat pleti potřebnou výživu do hlubších vrstev, tedy tam, kde jsou ukrytá kolagenová a elastinová vlákna, zodpovědná za konečný vzhled pleti. A pokud má pleť sklony k začervenání, bude pro ni velkou pomocí krém zlepšující žilní mikrocirkulaci,“ doporučuje Nikol Barová.

Tip: Krém redukující začervenání, je speciálně vyvinutý přípravek pro hypersenzitivní pokožku, se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami. Přináší okamžitou úlevu od podráždění a zmírňuje zarudnutí pokožky. Zlepšuje žilní mikrocirkulaci, zklidňuje, hydratuje a projasňuje pleť, chrání ji a je ideální jako podklad pod make-up.

…50 let

Také v tomto věku pleť čistíme, krémujeme, používáme boostery, zároveň ovšem přidáváme více hydratace a liftingové péče. „Protože v tomto věku bývá pleť značně ovlivněná důležitou životní fází – menopauzou, doporučuji bedlivě ji sledovat a dodávat jí vše na míru. Pleť může být velmi dehydratovaná, téměř papírová, a tehdy je na místě zařadit více hydratace a lifting dodat až ve chvíli, kdy se pleť ustálí,“ radí kosmetička značky Essenté Nikol Barová.

Tip: Je čas na něco speciálního! Expres krém proti vráskám byl speciálně vyvinut pro intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek jako šetrnější, levnější a netoxická alternativa aplikace botulotoxinu. Intenzivní oční krém obsahuje peptidy, které snižují hloubku obličejových vrásek způsobených kontrakcemi mimických svalů, zvláště na čele a okolo očí. Lze jej použít také na oblast čela a horního rtu. Krém má výrazný liftingový efekt a účinně zabraňuje předčasnému stárnutí pleti.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžeme Vám posílat newsletter?

Můžeme Vám posílat newsletter?

Naše články nejsou nudné, Váš email nikomu nedáme, to slibujeme!

Essenté Team

Vložením mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Děkujeme, hned posíláme potvrzovací email!