Jak se zbavit akné během měsíce

Ano, jde to, už během jednoho měsíce můžete svoji pleť výrazně zbavit akné! Připravili jsme pro vás vyzkoušený návod. Když se jím budete řídit, přinese vám ty nejlepší výsledky.

akné_inspirace_essente
Nejlepším pomocníkem v boji proti akné je řádná a pravidelná péče, jejímž základem je čištění pleti. Pokud jste se rozhodli zatočit s pupínky, spolehněte se také na zdravou stravu, sport a hlavně pravidelnou návštěvu kosmetického salonu. Foto Depositphotos.com

Akné trápí více než 85 % teenagerů

Období puberty je bohužel také spojeno s tvorbou nepříjemných pupínků, které dokážou v dospívání zamávat s nejedním sebevědomím. Někdo má to štěstí, že ho sem tam potrápí nějaký ten pupínek, mnohem více je ale těch, kteří si v tomto věku doslova protrpí své a jen marně hledají na svém obličeji čisté hladké místo.

V tomto období způsobují akné především hormonální změny. Největší viník, který v pubertě vyvolává akné u většiny teenagerů, je mužský pohlavní hormon androgen. Ten se tvoří u chlapců, ale také u dospívajících dívek. Právě on bývá příčinou velkých hormonálních výkyvů, v jejichž důsledku akné vzniká.

“V období dospívání je výsledkem hormonálních výkyvů mastná pleť, která produkuje více mazu, a tím dochází k ucpávání mazových vývodů. Maz se nemůže dostat samovolně ven, proto se pleť zanítí,” vysvětluje zkušená kosmetička Yveta Hájková.

Právě zánět se následně projevuje na povrchu kůže v podobě puchýřků, komedonů nebo uzlinek. Po větších zánětech navíc mohou zůstávat nepěkné jizvičky, kterých se dá později jen obtížně zbavit.

Pokud vás trápí jizvičky po akné, praktický návod, jak se jich zbavit, najdete v našem dalším článku zde.

Jak se zbavit akné? Správnou péčí a každodenním režimem

Nejlepším pomocníkem v boji proti akné je řádná a pravidelná péče, jejímž základem je čištění pleti. Pokud jste se rozhodli zatočit s pupínky, spolehněte se také na zdravou stravu, sport a hlavně pravidelnou návštěvu kosmetického salonu.

1. Vše začíná při nákupu kosmetiky

I když je na trhu celá řada kosmetických výrobků zaměřených právě na akné, podstatné je najít ten správný pro vaši pleť. Ucelenou sadu péče o problematickou a aknózní pleť nabízí česká značka Essenté. Přípravky řady Acne Care zlepšují stav akné, protože dokáží zabránit zánětlivým procesům v kůži už při jejich vzniku, umí regulovat tvorbu kožního mazu a celkově podporují rychlou regenaraci pleti.

Kdybychom měli vybrat jeden přípravek, byl by to Aktivní booster při akné ot této značky. Má vysokou koncentraci aktivních látek jako je kyselina salicylová, Seboclear MP,D-panthenol nebo urea. Přitom má lehounkou konzistenci a při nanesení večer uvidíte pozitivní výsledky už druhé ráno.

Tip: Celý set pro prevenci akné pak obsahuje mycí emulzi s AHA kyselinami, zklidňující krém a tónovací denní krém a koupíte ho na www.essente.cz.

2. Řekněte NE alkoholu

Nejčastěji trápí větší výskyt akné lidi s mastnou pletí. Bohužel ještě stále mnoho z nich volí pro péči o aknózní pleť produkty založené na čistě alkoholové bázi. A to je chyba – alkohol totiž pleť zcela odmastí, a tak je výsledek kontraproduktivní.

“Tímto způsobem sice zbavíme pleť mastnoty, o to více se ale naše pokožka začne bránit vysušování tím, že bude produkovat ještě více mazu, než by měla. Proto je mnohem efektivnější volit produkty obsahující kyselinu salicylovou,” radí Yveta Hájková.

3. Správná volba je kyselina salicylová

Kyselina salicylová je balzámem pro mastnou pleť se sklony k akné. Má antibakteriální účinky, likviduje zánět a předchází i tvorbě komedonů. Navíc má úžasnou schopnost pleť spolehlivě vyčistit, protože proniká hluboko do pórů. Zároveň odstraňuje i odumřelé buňky – zkrátka, můžete se spolehnout, že se o vaši pleť dokonale postará.

Pokud tedy hledáte vhodnou čisticí emulzi pro každodenní péči, rozhodně volte takovou, která obsahuje kyselinu salicylovou.

4. Běžte si zaběhat nebo zacvičit

Boj s akné rozhodně není snadný, pokud vám ale nebude chybět disciplína, uvidíte, že vítězství bude vaše. Problematika akné je individuální, výsledek proto záleží na stavu pleti a závažnosti problému. Správná péče ale rozhodně může zaručit výrazné zlepšení.

Pokud jste alespoň trochu ranní ptáče, zkuste si jít brzy po probuzení zaběhat nebo zacvičit – aerobní cvičení totiž pomáhá zlepšovat stav pleti. Nejlépe je jít běhat či cvičit nenalíčená, aby pleť mohla volně dýchat. Potom se můžete těšit na zaslouženou sprchu, která smyje pot i nečistoty z těla i z pleti.

Pokud ale patříte spíš mezi sovy a postele se ráno jen tak nevzdáte, tenhle krok prostě vynechte a začněte den jinak – a sice pečlivým čištěním pleti. Ale nezapomeňte si zacvičit nebo jinak zasportovat během dne. Opět by pak mělo následovat osprchování.

5. Základem je správné čištění

Pokud už máte doma správně zvolenou čisticí emulzi, můžete začít s likvidací nepříjemných pupínků. My máme vyzkoušen například Essenté Čisticí gel s AHA kyselinami 3%, který navíc obsahuje kyselinu mandlovou a skutečně efektivně odstraňuje odumřelé buňky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry.

6. Začněte hned po probuzení

Je důležité věnovat právě čištění důkladnou a pravidelnou péči. Čištění pleti máme spojené spíše s večerem, přitom je důležité začít s ním hezky od rána. Naše pleť totiž pracuje i v noci a právě v době, kdy spíme, se nám hromadí na pleti nečistoty i odumřelé buňky kůže, které se mohou zachytit také na polštáři. Proto by se mělo stát nepsaným pravidlem zbavit pleť nečistot hned ráno. Jen tak se budete cítit po celý den svěže a čistě!

Jak na to? Naneste emulzi na obličej, jemně ji vmasírujte do pokožky, nechte chvilinku působit a poté opláchněte. Uvidíte, že si tento rituál snadno zamilujete, protože ten svěží pocit je prostě návykový!

7. Pupínky zničte boosterem proti akné

Očištěná pleť krásně vstřebá další látky, které vám pomohou zbavit se akné. Na ložiska pupínků nebo na konkrétní jeden, který vás prostě štve, skvěle funguje např. Aktivní booster při akné od Essenté, který mimo jiné obsahuje kyselinu salicylovou, jež je rozpustná v tucích.

Stačí booster aplikovat přímo na pupínek, nebo pokud je akné rozšířené po celém obličeji, můžete ho nanést i ve větší ploše. Booster ničí zánětlivé procesy už v zárodku a působí okamžitě. Urychlí tak proces hojení a mizení samotného pupínku. Booster navíc podporuje regeneraci kůže, a tak celkově zlepšuje vzhled pleti.

Stačí nanést booster na postižené místo a jemně rozetřít. Pleť nakonec ošetřete vhodným hydratačním krémem určeným pro váš typ pleti.

8. Ano, na jídle záleží

To, co jíme, se odráží nejen na naší postavě, ale také na pleti. Podpořte její zdraví a projezte se ke krásné pleti. Trápí-li vás akné, dopřejte si kysané pochoutky, jako je kvašené zelí nebo kefír, které budou vaší pleti prospívat. Naopak cukr k tvorbě pupínků ještě přispívá – proto se raději snažte zahnat chuť na sladké například čerstvým ovocem. Rozhodně se také vyhněte mastným a smaženým pokrmům.

9. Večerní péče o pleť

A znovu je na řadě čištění pleti, bez toho to prostě nejde. A při boji s akné to platí dvojnásob. Proto nikdy neodcházejte do postele bez důkladného očištění pleti. Nejprve pleť řádně odličte a potom použijte mycí emulzi, která ji zbaví nečistot a odumřelých buněk.

10. 3x za měsíc na kosmetiku

Pokud svůj boj s pupínky teprve začínáte a trpíte-li navíc rozšířeným postižením akné, určitě si alespoň během prvního měsíce zajděte na kosmetiku zhruba třikrát a nechte si pleť ošetřit odborníkem.

V salonu Essenté vám kosmetička ošetří pleť 7% peelingem s AHA kyselinami. Kyselin v názvu se vůbec obávat nemusíte, jedná se o naprosto bezpečnou koncentraci, která pleť krásně vyčistí. Už po prvním ošetření uvidíte výrazný a jistě velmi potěšující rozdíl oproti původnímu stavu.

Mějte ale stále na paměti, že i domácí péče je velmi důležitá. Proto pokračujte v denním očistném režimu. Jen takový přístup bude zárukou dlouhodobých perfektních výsledků a čisté pleti.

V případě rozšířeného akné je opravdu vhodné zajít během prvního měsíce na kosmetiku až třikrát. Budete-li ale od začátku poctivě dodržovat každodenní domácí očistný režim, bude nejspíš v dalších měsících stačit zajít na kosmetiku už pouze jednou, maximálně dvakrát.

Po návštěvě v kosmetickém salonu uvidíte výsledek ihned, při správné péči bude navíc dlouhodobě přetrvávat. Odpovědně se dá proto říci, že je možné zbavit se akné (nebo ho alespoň zredukovat na minimum) už za jeden nebo dva měsíce. Opět se vyplácí řádně dodržovat stanovený domácí očistný režim a jednou za měsíc si nechat pleť hýčkat v salonu. Boj s akné patří k těm těžším, vězte ale, že kdo se nevzdá, vyhraje!

2 komentářů

  1. Kéž by to bylo tak jednoduchý…

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*