Jak vybrat správnou kosmetiku pro vaši pleť a zázrak zvaný peptidy

Najděte si pro sebe toho pravého aneb před volbou kosmetiky nejprve prozkoumejte svoji pleť a také složení krému, protože vzájemné vztahy jednotlivých, v něm obsažených látek jsou vážně věda. Pozor zejména na výběr SPF krému, a pokud bojujete proti vráskám, rozhodně vsaďte na peptidy!

kosmeticke_pripravky
Výběr kosmetických přípravků, které sednou přesně vaší pleti, se rozhodně vyplatí. Foto: Depositphotos.com

Při výběru kosmetiky se určitě vyplácí jít na jistotu, neboli nejprve si nechat pleť odborně vyšetřit. Rada je tady jediná: Svěřte se do rukou dermatologům nebo zkušeným kosmetičkám, které důkladně prozkoumají problematiku vaší pleti.

Každá pleť je individuální a může se potýkat s více problémy najednou. I mastná pleť se sklony k akné může mít problém s hydratací. Je proto nezbytné poznat vaši pleť a doopravdy zjistit, co jí chybí nebo co je třeba eliminovat.
Může se totiž stát, že vy sama diagnostiku své pleti neodhadnete, a utratíte tak zbytečně moc peněz za sice kvalitní kosmetiku, která ale nemusí být pro vaši pleť vůbec vhodná.

Tajný tip: V kosmetických salonech můžete vyzkoušet také přístrojovou analýzu pleti, která podrobně odhalí to, po čem vaše pleť prahne.

Pleť odhalena, tak směle na nákupy…

Držte se jedné kosmetické značky, vyhnete se řadě problémů

Jak to tedy doopravdy je? Je to jen obchodní trik, anebo je opravdu účinnější držet se stejné značky a ideálně kombinovat více produktů z jedné řady?

Tuhle otázku si klade řada z nás, ale věřte, že to rozhodně není jen reklamní tah. Přípravky jedné řady na sebe navazují, výrobce to má promyšlené a zároveň poskládané tak, aby jeden přípravek doplňoval druhý. Pokud používáte výrobky z jedné řady, nemusíte se tak bát, že by se některé látky mohly vzájemně ovlivňovat, nemůže dojít k nečekaným reakcím nebo alergiím.

Pokud zrovna nejste z oboru dermatologie nebo chemie, bývá těžké orientovat se správně ve složení jednotlivých krémů nebo přípravků. Některé látky se vhodně doplňují a fungují spolu tak, že ještě násobí účinek a blahodárně působí na naši pokožku. Naopak jiné látky vzájemně dobře nefungují, navíc jedna může ovlivňovat a snižovat účinky druhé a očekávaný výsledek se tak nedostaví. V nejhorším případě si můžete při kombinování více produktů přivodit nepříjemnou alergii.

Buďte opatrná zejména při výběru SPF krému!

Denní krémy obsahující SPF obsahují kombinace chemických UV filtrů a aktivních látek. Jejich nesprávnou kombinací může dojít ke snížení SPF a aktivní látky můžou být deaktivovány chemickými filtry, které jsou jejich silnými rozpouštědly.

Vaše pleť v takovém případě není chráněna proti slunečnímu záření, i když jste použila ochranný krém. Dermatologové říkají, že právě tehdy, při kombinování ochranného krému proti slunci s jiným přípravkem, nejčastěji dochází k negativním účinkům.

Když krém proti vráskám, tak s peptidy

Přemýšlíte o krému proti vráskám? Určitě si všimněte peptidů, ty totiž v budoucnu zřejmě nahradí botox.
V současné době způsobují peptidy malou revoluci v kosmetickém průmyslu a jejich účinek to rozhodně potvrzuje. Revoluční látka se jmenuje SNAP- 8 a dermatologové očekávají, že v budoucnu nahradí botulotoxin neboli botox. Je totiž šetrnější, levnější a hlavně netoxická.
Klinická studie prokázala redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů pravidelného používání dvakrát denně. Funguje tak, že dokáže potlačit nekontrolovatelné kontrakce mimických svalů, tím předchází tvorbě mimických vrásek a vyhlazuje vrásky stávající.
Peptidy a oligopeptidy jsou navíc jedinečné také ve schopnosti nastartovat procesy tvorby kolagenu a elastinu mnohem rychleji.

Dávejte pozor při kombinaci peptidů a vitamínu C

Při kombinaci přípravků obsahujících peptidy se vyvarujte přemíry vitaminu C v jiných kosmetických přípravcích. Ve velké koncentraci může vitamín C denaturovat peptidy, protože se jedná o organickou kyselinu. Jinými slovy přemíra vitaminu C snižuje účinek peptidů a výsledek by potom nebyl tolik znatelný.

Dejte své pleti čas, účinky se dostaví až za měsíc

Při používaní krémů a kosmetiky vytrvejte, spousta účinků se dostaví až za měsíc pravidelného používání.
Mnoho z nás to vzdává příliš brzy. Proto vytrvejte a vyhrajete, ať už bojujete s problémy s akné, s dehydrovanou pokožkou anebo s vráskami. Naše pokožka se zhruba měsíc regeneruje a obměňuje, proto jsou některé účinky znatelné až po měsíci pravidelné péče.

Další zajímavý článek – Velký přehled: Proč jsou peptidy tak účinné – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*