Kosmetický zázrak zvaný kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je látka našemu tělu vlastní, protože se ve velké míře vyskytuje v lidské pokožce. Vytváří příznivé prostředí pro buňky a tím dokáže pokožku hydratovat ve všech jejích vrstvách – povrchových i těch hlubokých. V určitém věku je však nutné ji dodávat pokožce v podobě kosmetických přípravků a my vám poradíme, jak na to.

pece-o-plet
Kyselina hyaluronová je našemu tělu vlastní a dokáže hydratovat všechny vrstvy kůže. Foto: Depositphotos.com

Když je pokožka mladá a zdravá, je vypnutá a její povrchová vrstva je hladká. S věkem ale začne v pokožce vody ubývat a její část zvaná Extracellular Matrix, kde se nachází právě nejvíce kyseliny hyaluronové, začne pomalu ztrácet na svém objemu. Horní vrstva pokožky se následně začne propadat a tím se vytvářejí neblahé vrásky.

Přirozenou příčinou vysychání a tím pádem také stárnutí pokožky je právě úbytek kyseliny hyaluronové, který se začne projevovat se zvyšujícím se věkem. „V našem těle existuje do určité doby rovnováha, kdy kyselina hyaluronová vzniká a pak se zase rozkládá. Když vezmeme hodnotu po narození jako stoprocentní, s naším věkem ubývá a ve čtyřiceti letech věku je její zastoupení v pokožce zhruba poloviční. Pak už je nejvyšší čas začít ji pravidelně doplňovat,“ upřesňuje Ladislav Dubánek, který se zabývá vývojem špičkových kosmetických přípravků.

Kyselina hyaluronová motivuje buňky k aktivitě

Kyselina hyaluronová, která se dostane v pokožce nejhlouběji, dokáže ovlivňovat metabolismus buněk. Aby se mohly regenerovat a aby mohly vznikat nové, potřebují mít buňky vhodné prostředí a dostatek hydratace. Tu jim dodá právě kyselina hyaluronová.

Ideální je, když si pořídíte kosmetický přípravek v salonu, kde vám odborně školená kosmetička doporučí ten s obsahem nízkomolekulární kyseliny hyaluronové, který bude vhodný pro každodenní domácí použití. Nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou obsahují například všechny přípravky hydratační řady české kosmetické značky Essenté.

Minimálně jednou za čtyři týdny je však podle odbornice také vhodné absolvovat ošetření koncentrovanou kyselinou hyaluronovou, kterou vám poskytnou v kvalitních salonech krásy.

Co možná nevíte o kyselině hyaluronové

Před desítkami let byla známá pouze tzv. vysokomolekulární kyselina hyaluronová, jež byla vhodná pro vrchní vrstvy pokožky – vytvořila hydratační film, bránila vysušování, ale do hloubky kůže se nedostala. V současné době vědci umí vyrobit její kratší řetězce a v kosmetickém světě se nejvíce používá nízkomolekulární kyselina hyaluronová, která má ochrannou-hydratační funkci ve vnějších vrstvách pokožky a zároveň dokáže proniknout do jejích spodních vrstev a příznivě ovlivňovat metabolismus buněk.

Přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou

Essenté Hydratační krémová maska s výrazným liftingovým efektem intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje pokožku, povzbuzuje buněčnou aktivitu a startuje v pleti ochranné mechanismy. 

Essenté Intenzivní hydratační booster je vysoce koncentrovaný booster s osvěžující gelovou texturou pro intenzivní okamžitý i dlouhodobý přísun vlhkosti do pokožky. 

Essenté Krém redukující začervenání je speciálně vyvinutý krém pro hypersenzitivní pokožku, se sklonem k začervenání, zánětu a popraskaným žilkám. Přináší okamžitou úlevu od podráždění a zmírňuje zarudnutí. 

Essenté Expres krém proti vráskám byl speciálně vyvinut pro intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek. Obsahuje také peptidy, které snižují hloubku vrásek, způsobených kontrakcemi mimických svalů. 

Další zajímavý článek – Kyselina hyaluronová od A do Z – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*