Krásná i po padesátce? Vsaďte na tyto pomocníky…

Padesátka je zlomovým okamžikem, kdy naše tělo i pleť prochází velkými změnami. Pokožka ztrácí na elasticitě, kůže povoluje a přibývají na ní vrásky. Aby opět získala zdravý a svěží vzhled, je nezbytné začít se o ni skutečně dobře starat. Poradíme vám, jak na to.

essente-lahvicky
Pleť po padesátce si zaslouží zvýšenou péči i kosmetické pomocníky, která ji pomohou co nejlépe udržet svěžest, mládí a hlavně zdraví.

1. Hydratujte zevnitř i zvenčí

“S věkem je naše pleť sušší a dehydratovanější, což souvisí s postupným ubýváním mazových a potních žláz. Proto je v prvé řadě důležité zaměřit se na důkladnou hydrataci – a to jak vnějším dodržováním pitného režimu (ideálně pít neperlivou vodu), tak i vnitřní hydratací pokožky prostřednictvím kvalitních kosmetických přípravků,” doporučuje zkušená kosmetička Nikol Bárová ze Salonu Nikol Bárová.

Tip: V posledních letech jsou velkým hitem hyaluronové boostery. Ty nejkvalitnější obsahují nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, která dokáže plnit ochrannou hydratační funkci ve vnějších vrstvách pokožky. Zároveň dokáže proniknout do jejích spodních vrstev a pozitivně ovlivňovat metabolismus buněk. Takový je například Hyaluronový booster. Má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat si přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled. Jeho efekt je zřetelně vidět už několik minut po nanesení, kdy se pleť vypne a vrásky jsou méně znatelné.

2. Pořiďte si kvalitní kosmetiku a každý měsíc si dopřejte návštěvu salonu

Dalším příznakem stárnutí pleti je postupná ztráta kolagenových a elastinových vláken, kdy pleť vadne a tvoří se vrásky. “Abychom zpomalily tyto projevy nechtěného stárnutí pleti, doporučuji skutečně kvalitní domácí péči a návštěvu kosmetického salonu jednou za čtyři týdny,” dodává odbornice s tím, že výběr přípravků domácí péče by již rozhodně neměl být nahodilý. “Nejsem zastáncem používání velkého množství přípravků. Můžete jich mít jen několik, ale je zcela zásadní, aby byly co nejkvalitnější, navzájem se doplňovaly a podporovaly své účinky na pleť.”

3. Pleť čistěte, i když nepoužíváte make-up

A co by si tedy měla čerstvá padesátnice rozhodně pořídit? Základem je kvalitní odličování a čištění pleti. “Čím jsou ženy starší, tím méně make-upu používají. Ale i v případě, kdy nepoužily vůbec žádný, to neznamená, že pleť nepotřebuje očistit od smogu a prachu,” varuje Nikol Bárová.
Tip: Pomocníkem, který výborně čistí, zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti, je Mycí emulze s AHA kyselinami. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů.

4. Krém vybírejte podle toho, co vaši pleť trápí

Samostatnou kapitolou je pak výběr správného denního krému. “Vybírejte podle potřeb své pleti. Pokud máte vrásky, zaměřte se na ně. Trápí vás dermatitida? Pořiďte si přípravek určený na ni. Máte rozšířené žilky? Řešte je… Přípravky určené na anti-age péči rozhodně nejsou samospásné na všechny problémy s pletí, které vás trápí. A rozhodně je konzultujte s kosmetičkou, která vaši pleť zná a jistě vám dobře poradí.
U kosmetických přípravků také sledujte aktivní látky, které obsahují.

“Z vlastní zkušenosti mohu doporučit přípravky s AHA kyselinami a peptidy. Jejich účinky na pleť vidíte téměř okamžitě. A když už jsme u výběru krému, nezapomínejte na denní krém s ochranným faktorem. Za sebe mohu doporučit přípravky se SPF 30. Tento faktor vám přes den jako štít ochrání pleť proti slunečním paprskům, které silně vysušují pleť a jsou odpovědné za ztrátu pružnosti a pevnosti pokožky,” radí Nikol Bárová.

Tip: Expres krém proti vráskám poskytuje intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek. Krém obsahuje unikátní peptidy, které snižují hloubku obličejových vrásek způsobených kontrakcemi mimických svalů. Obsahuje jedinečnou účinnou látku SNAP-8™ peptide, a to v maximálním doporučeném množství 10 %. Klinická studie prokázala redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů pravidelného používání, při aplikaci 2x denně.

5. Oční okolí si zaslouží speciální péči

V tomto věku je rozhodně vhodné vybavit se náležitými kosmetickými přípravky speciálně určenými pro péči o oční okolí. Ne, tady už opravdu nestačí používat jakýkoliv pleťový krém. Oční okolí má sedmkrát tenčí kůži, než jaká je kdekoliv jinde na naší tváři či těle, proto si zaslouží speciální péči – kvalitní a účinný oční odličovač a oční krém, případně oční masku.

Tip: Intenzivní oční krém obsahuje aktivní látky, jako je Cytobiol Lumin-Eye, kofein, Liftonin-XPress, Pepha-Tight, skvalen nebo vitamín E, hodí se pro denní i noční použití a je také vhodný pod make-up.

6. Vyzkoušejte korneoterapeutický peeling!

Peel-Therapy Concept, tak se jmenuje nová generace peelingu omlazujícího pleť, který vyvinula česká kosmetická značka Essenté. Zatímco klasický chemický peeling je drastickým zásahem do pokožky, nově vyvinutý peeling je stejně efektivní, ale přitom velmi šetrný k pleti. Na rozdíl od chemického peelingu pracuje s nižším procentem AHA kyselin, které se do kůže uvolňují postupně a pomalu, čímž zabraňuje problémům s případnými popáleninami či záněty. Díky tomu lze tuto proceduru navíc absolvovat i v létě, což u podobných metod dosud nebylo možné.

A jak to probíhá v praxi? Proškolená kosmetička pracující se značkou Essenté nejprve zhodnotí stav vaší pleti a doporučí počet korneoterapeutických ošetření v salonu (4-6). Dva týdny před prvním ošetřením budete na pleť obličeje nanášet Pre-Peel Cream, přípravný peelingový krém s vyšší koncentrací postupně se uvolňujících kyselin, který účinně stimuluje pokožku před prvním ošetřením v salonu. Každých 7 až 14 dnů pak do salonu docházíte na další korneoterapeutická ošetření a doma jako noční krém používáte po celou dobu kúry Therapy Cream, stimulující a regenerační krém, který rovněž obsahuje pomalu se uvolňující kyseliny, čímž účinně prodlužuje dobu pomalé exfoliace. Efekt korneoterapeutické kúry pak ještě zvyšuje také používání Hyaluronového boosteru, který vypíná pleť obličeje a pomáhá odstraňovat vrásky.

Tip: Celý set podpůrného domácího ošetření Set pro korneoteraputickou kúru (Pre-Peel Cream, Therapy Cream a Hyaluronový booster) koupíte na www.essente.cz.

7. Trpíte řídkým obočím? Vyzkoušejte boostery podporující jeho růst!

Pokud vás trápí příliš řídké obočí, ať už přirozeně, vlivem hormonálních změn či v důsledku přílišného vytrhávání, nezoufejte a vyzkoušejte boostery na obočí, které podporují jeho růst. V současné době slaví největší úspěchy ty s výtažkem z karibského korálu Trsovníku lékařského (tzv. Black Sea Rod Oil). Tato látka zcela přirozeně aktivuje růst řídkého, slabého a přespříliš vytrhaného obočí.

Právě tuto bioaktivní látku obsahuje i novinka BeautyLash Eyebrow Booster, u níž klinická studie německého Dermatestu prokázala 93% účinnost. Tento booster navíc obsahuje výtažek Aloe Vera, který dodává obočí žádoucí lesk. A jak to funguje? První viditelné výsledky se dostavují už po šesti týdnech, po deseti týdnech je pak obočí výrazně hustší, silnější, pružnější a zkrátka celkově zdravější.

8. Důslednost a méně stresu

“Všem ženám kolem padesátky, ale vlastně ženám v každém věku, doporučuji při péči o pleť pravidelnost a důslednost – výsledky se jistě rychle dostaví. Samozřejmě nemůžeme čekat obrat o 360 stupňů k lepšímu okamžitě, ale z vlastní praxe vím, že při denním používání kvalitních kosmetických přípravků ráno a večer se výsledky dostaví během tří měsíců. Chraňme si svoji pleť, zaprvé máme jen jednu a za druhé – je to náš největší orgán, který ukazuje na povrchu vše, co se děje uvnitř – tedy zkusme žít co nejvíce bez zbytečného stresu,” uzavírá Nikol Bárová.

Další zajímavý článek – Krásná ve 20 i v 50: rady zkušené kosmetičky pro každý věk – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*