Kruhy pod očima: velký seznam rad, jak na ně

Za kruhy pod očima nemusíte nutně vždy vinit sebe. Někdy za ně nemůže ani probdělá noc. Častou příčinou, kromě špatné životosprávy, bývá genetika, věk, ale někdy třeba i alergie. Zde je velký seznam rad, kdy navštívit lékaře, jaký vybrat správný oční krém a další přípravky, i jak si vyrobit domácí ulevující masku.

kruhy-pod-ocima.essente
Příčin, proč vznikají kruhy pod očima, je mnoho. Na vině nemusí být vždy špatný životní styl. Foto: Depositphotos.com

Také se – stejně jako většina žen – trápíte každé ráno u zrcadla s korektorem a snažíte se zamaskovat tmavé oční okolí? Jste schopná několikrát denně tento proces opakovat, abyste si zachovala svěží vzhled? Zkuste nejprve zjistit příčinu problému.

Možná za to může alergie

Častou příčinou tmavých kruhů pod očima bývají například alergie. Pozorujte proto, v jakém období se objevují, zda se nejedná o čas, kdy kvetou určité rostliny… Nepříjemné svědění nás totiž vede ke zvýšenému mnutí očí, a to pak může způsobovat otoky a dráždit pokožku v okolí očí.
V takovém případě na nic nečekejte a navštivte lékaře, protože nejspíš bude zapotřebí začít vaši alergii řešit medikamenty. Stav očního okolí se po jejich nasazení zpravidla velmi brzy zklidní a zlepší.
Teprve pak začněte s výběrem správného očního krému. Určitě byste měla zvolit šetrný, nedráždivý – určený pro velmi citlivou pleť.

Genetiku sice neovlivníte, ale tmavé kruhy pod očima ano

Pokud jste si všimla tmavých kruhů pod očima u rodičů, zřejmě vám byly tak trochu dány do vínku a budete k nim mít sklony.
Stejně tomu většinou bývá i u lidí s porcelánově bílou pletí, která má tendenci více se červenat. Žilky navíc pod jemnou, světlou pletí místy prosvítají a právě kolem očí způsobují probarvení pokožky, protože jsou více viditelné.
Zvolte spolehlivé kosmetické pomocníky, a již za pár týdnů byste mohla vidět zlepšení.

Jak vybrat oční krém na kruhy pod očima

S přibývajícími léty se jemná kůžička pod očima ztenčuje, žilky více prosvítají, což způsobuje nerovnost v pigmentaci. Výsledkem bývá více tmavých stínů v očním okolí. Důležité je kůžičku v okolí očí znovu vyplnit. Tady pomohou hydratační oční krémy s peptidy, které dodají pokožce pevnost a pružnost.
To umí například Essenté Intenzivní oční krém, který obsahuje unikátní peptidy, které navíc dokážou redukovat vznik mimických vrásek a zjemní případné otoky.

Pozor na pomocné látky při výběru očního krému

Na trhu existuje řada přípravků proti kruhům pod očima. Buďte ale opatrná a pečlivě si prostudujte jejich složení. Retinoid, kyselina alfa hydroxy a také přemíra vitamínu C sice v boji proti tmavým kruhům pomáhají, mohou ale jemnou a citlivou pokožku v oblasti očí podráždit. Efekt tak může být zcela opačný.
A pozor: Oční krém, který perfektně vyhovuje vaší kamarádce, nemusí být tím pravým i pro vás, i když je kvalitní. Nevíte-li si rady, obraťte se na odborníka a nechte si udělat analýzu pleti. Bude přesně vědět, jak je na tom vaše pleť s hydratací a na jaké nedostatky je třeba se zaměřit.

Bez očního krému to nejde

Dermatologové a vizážisté se shodují na tom, že v prvé řadě je třeba oční okolí hydratovat, a to kvalitním očním krémem. Rozhodně byste tedy neměla tento rituál vynechávat. Je důležité, aby pokožka zůstala hydratovaná a chráněná po celou noc.
Profesionálové tvrdí, že mnoho žen pak dělá ráno tu chybu, že sáhne spíše po korektoru, než po kvalitním očním krému, který by nanesly jako první ještě pod korektor. Tím ale tenkému okolí očí neudělají dobrou službu, naopak.
Po použití očního krému by se jim přitom korektor mnohem lépe roztíral, vstřebal by se rychleji do pokožky, a ta by tak vypadala přirozeněji. Korektor by navíc jako bonus na pokožce déle vydržel.

Oči odličujte velice šetrně

Mnoho z nás také dělá chybu při odličování pleti, zejména očí a následně tedy i jejich okolí. Nepodceňujte proto výběr odličovače, špatná volba mnohdy napáchá více škody než užitku. Kůžička v okolí očí je obvzlášť citlivá a snadno se podráždí. Proto raději sáhněte po přípravku určeném pro citlivou pleť.
Například Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami obsahuje AHA kyseliny, mandlový olej a kyselinu mléčnou a výborně ji nejen vyčistí, ale také ji zvláční, protože přispívá ke zvýšení vlhkosti v kůži. Speciálně pro oblast očí je pak určen Essenté Jemný odličovač očí.

Pozor na ultrafialové záření

Opravdu nevycházejte na sluníčko bez krému s náležitým ochranným faktorem, a to i v případě, že zrovna neležíte na pláži, ale třeba se jen procházíte prosluněnou ulicí.
Ultrafialové záření poškozuje pokožku a mimo jiné způsobuje také tmavé kruhy pod očima. Zvolte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, anebo sáhněte rovnou po hydratačních a očních krémech s ochranným faktorem. Preventivně namazaná a proti sluníčka chráněná kůžička v okolí očí vám bude jistě vděčná.
Essenté například nabízí Denní krém s SPF 15, SPF 30 nebo SPF50 Jsou lehounké a přitom obsahují všechny potřebné aktivní látky a hlavně UVA a UVB filtry. Pleť tak chrání před sluníčkem a zároveň ji po celý den náležitě hydratují..

Maska, nebo okurka?

Alespoň jednou za týden si dopřejte masku určenou speciálně na oči.
Anebo si vyrobte domácí – vyzkoušet můžete například okurkovou s petrželkou, tady je recept: menší okurku nastrouháte, vymačkáte přebytečnou šťávu, smícháte ji s nadrobno nakrájenou petrželkou a směs zabalíte do tenké látky, kterou pak přikládáte na oční okolí na cca 15 minut.

Večer další skleničku odložte a rychle do postele

Nepodceňujte spánek, své oči opravdu neošálíte a osm hodin spánku dělá divy. Třetí sklenku vína raději odložte – přemíra alkoholu a také soli vede k dehydrataci pokožky. To má za následek oteklé oční okolí a tmavé kruhy pod očima se tak zvýrazní.
Takže v prvé řadě, milé dámy, kruhy pod očima chtějí hlavně klid a péči…, řešení je spousta.
Přejeme vám, ať najdete to pravé, a užijete si léto s rozjasněným veselým pohledem, které nekazí žádné kruhy pod očima…

Pokud se chcete inspirovat více ve svém boji s kruhy pod očima, přečtěte si náš další článek Tajné maskovací tipy a triky.

Krásné letní dny bez kruhů pod očima přeje Denisa a tým Essenté.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*