Lymfodrenáž pomůže zmírnit kruhy pod očima a otoky

Za vznik váčků a kruhů pod očima zpravidla může špatná funkce krevního oběhu a lymfatického systému. Vysvětlíme vám, proč to tak je, i jak se kruhů pod očima zbavit.

Příčinou temného zbarvení kolem očí bývá zpravidla špatné proudění krve. Kůže kolem očí je velmi tenká, až průhledná, a tak se krevní řečiště stane při nedostatečné cirkulaci opticky rychle viditelné. Kruhy pod očima mohou mít různé zabarvení podle pigmentace kůže – u někoho jsou spíše do hněda, u jiného zase do modra.

obličejová gymnastika

Řešení je však u všech stejné – potřebujeme zlepšit a zrychlit krevní mikrocirkulaci a posílit žilní stěny. Můžeme tak učinit i pomocí změny jídelníčku, do něhož je vhodné zařadit potraviny obsahující rutin – například pohanku, chřest, banány, rajčata, jablka (rutin obsahuje jejich slupka) a mnohé další.

Důležité je také používat speciální oční krémy, které obsahují peptidy, tedy látky, které dokážou s našimi buňkami komunikovat na jejich buněčné úrovni a přimět je znovu k lepší tvorbě kolagenu.

Za kruhy pod očima může špatná cirkulace krve

Pokud už ale například v rodině vidíte, že máte dispozice ke vzniku váčků nebo kruhů pod očima, zaměřte se co nejdříve na jejich prevenci – například pomocí lymfatických masáží. Ty působí na jádro problému, který spočívá v tom, že v okolí očí špatně cirkuluje krev a vytvářejí se tak kruhy pod očima. Navíc – jakmile pokožka povoluje, hromadí se v jejích volných částech tekutina a vznikají viditelné otoky.

Tomu všemu se dá při včasné prevenci zabránit rozprouděním lymfatického systému. Právě o lymfu tady totiž jde – je to v podstatě čirá tekutina, do níž se vyplavují odpadní látky vznikající v našem organismu, které následně odcházejí přes játra a ledviny z těla ven. Jakmile ale dojde k narušení funkce lymfatického systému, začne se lymfa se všemi svými přídavnými součástmi hromadit, a je nutno ji znovu rozpohybovat.

Nejlépe lymfodrenáží, což je dnes uznávaná speciální léčebná metoda, která ve své podstatě podporuje především vyplavování nechtěných, škodlivých látek z našeho těla. Dalo by se tedy říct, že je jakousi – byť notně příjemnou – detoxikací. Zároveň podporuje látkovou výměnu v těle a urychluje tok lymfy (odtud její název). Spousta žen (ale dnes už i mužů) ji vyhledává hlavně jako pomocníka v boji proti celulitidě a právě také proti otokům.

Přístrojová, nebo ruční lymfodrenáž?

Většina lidí dává přednost přístrojové lymfodrenáži, kdy se oblečete do speciálních kompresních kalhot (případně dnes už existují i vesty a rukávy), v nichž jsou komory, ve kterých se střídavě nafukuje a vyfukuje vzduch podle nastaveného programu a působí stlačováním na jednotlivé partie těla. Pokud se rozhodnete pro přístrojovou lymfodrenáž, zeptejte se na počet vzduchových komor – čím jich bude více, tím lépe. Profesionální systémy nabízejí 2×10 komor a více.

Přístrojová lymfodrenáž je levnější, ale nemá zdaleka takové účinky jako dražší ruční lymfodrenáž, která je náročnější na finance i na čas. Tady je nutno zmínit, že se nejedná o klasickou masáž, ale o speciální manuální terapeutickou techniku, která jde ve svém účinku mnohem hlouběji.
Terapeut jemnými, předem stanovenými tahy a hmaty uvolňuje lymfu, posunuje ji z mezibuněčného prostoru přes kapiláry, uzliny a mízní cévky dále, aby se nasákla do krevního řečiště, a vše začalo znovu postupně fungovat tak, jak má.

Z počátku se doporučuje docházet na lymfatické masáže 1x týdně po dobu 10 kúr, pak stačí 1x za měsíc.

Lymfodrenáž obličeje proti kruhům pod očima

Kromě klasické lymfodrenáže těla se můžete vydat i na speciální lymfodrenáž obličeje – opět se ale zaměřte na výběr kosmetičky, která by měla být na obličejovou lymfodrenáž speciálně proškolena.

Obličejová masáž na rozproudění lymfy pak rozhodně není nic nepříjemného, naopak – provádí se před začátkem kosmetického ošetření, aby se hned na úvod hezky rozproudila lymfa a účinky dalších kroků se násobily. Trvá zhruba deset minut, je plná jemných speciálně tažených doteků připomínajících hlazení, prostě příjemná a efektivní radost…

Stejně jako u lymfodrenáže těla i tady to funguje stejně – lymfa začne znovu správně proudit, toxické látky se začnou vyplavovat a lymfa bude mít opět schopnost čistit pokožku zevnitř. Upraví se i mikrocirkulace krve, zlepší se přívod kyslíku i potřebných živin a otoky a kruhy pod očima začnou ustupovat – po manuální lymfodrenáži se navíc v oblasti obličeje i očí bude ukládat méně tuků.

Kvalitní obličejovou masáž si můžete dopřát u zkušených kosmetiček, které pracují s čekou kosmetickou značkou Essenté (jejich seznam najdete zde).

Tajný tip: Před lymfodrenáží i po jejím absolvování nezapomínejte na dodržování pitného režimu! Doporučuje se vypít minimálně 0,5 l pramenité neslazené vody před procedurou a 0,5 až 1 litr vody po ní.

Pokud hledáte další inspiraci, jak se zbavit kruhů pod očima, přečtete si náš další článek Zatočte s kruhy pod očima.

Hezké dny bez otoků a kruhů pod očima vám přeje tým Essenté

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*