Představujeme naše odbornice: Gita Fašinová

Vítejte u dalšího dílu našeho Velkého kosmetického speciálu, ve kterém se s vámi o své cenné zkušenosti z praxe dělí známé české kosmetičky. Dnes vám představíme paní Gitu Fašinovou z kosmetického salonu v Sokolově, u níž kdysi pouhý zájem o kosmetiku přerostl v koníček a později se stal i prací, jíž se začala věnovat na sto procent. O kosmetice Essenté říká: „Po prvním měsíci používání, kdy jsem kosmetiku Essenté používala sama na sobě a viděla ty neskutečné výsledky, pro mě byla jasnou volbou a tím nejlepším i pro mé klientky.“

essente_gita_fasinova_004

Odjakživa bylo vaším snem pečovat o krásu svých klientek, být kosmetičkou? 

Řekla bych, že to bylo o nějaké cestě. Můj sen to nebyl, ani náhoda, no, i když možná trochu ano :). Dříve jsem pracovala jako osobní trenérka ve fitness centru, což byla práce, která mě zcela naplňovala. Několik zásadních životních událostí ovšem přineslo i nutnou změnu v povolání a já začala pracovat jako obchodní manažer pro jednu sázkovou kancelář. Byla to sice zajímavá práce, která mi toho hodně dala, ale po šesti letech jsem si uvědomila, že mi něco chybí. Chtěla jsem zase dělat něco, co mi bude opět dávat smysl.

O kosmetiku jsem se začala hlouběji zajímat až ve chvíli, kdy se u mě začaly objevovat první vrásky. S přibývajícími vráskami se prohluboval i můj zájem o kosmetiku a kosmetické služby. Zájem přerostl v koníček a já si uvědomila, že tohle je to, co by mohlo být i mou prací, a začala jsem se intenzivně vzdělávat v tomto oboru.

Jakou školu jste vystudovala a jaké byly začátky? 

Studovala jsem gymnázium, ale rekvalifikaci na kosmetičku jsem dokončila před vypuknutím covidové pandemie. Stále se vzdělávám, učím a pravidelně se účastním odborných kurzů a školení.

Začínala jste v nějakém větším salonu jako zaměstnanec, nebo jste si hned „troufla“ otevřít si vlastní salon?

Kamarádka měla tenkrát ve svém zavedeném salonu v Sokolově volné prostory, které jsem si pronajala, a tyto prostory pak vybavila ze svých úspor. Před otevřením bohužel vypukla pandemie a na otevření jsem si tedy musela ještě pěkných pár měsíců počkat a mohu tedy také říct, že jsem ještě stále na začátku…

V čem je podle vás váš salon jedinečný? 

Chci, aby si každý klient čas strávený u mě v salonu opravdu užil a aby mu přinesl očekávaný výsledek. To je to, co přináší uspokojení také mně. Ke každému klientovi přistupuji individuálně, a kromě ošetření v salonu se snažím každému z nich vysvětlit, jak o pleť správně pečovat, a navrhnu vhodnou domácí péči, která je pro dosažení a udržení krásné a zdravé pleti nezbytná.

Pracujete sama, nebo máte ještě nějaké zaměstnance?

Zaměstnance nemám žádné, v salonu jsme čtyři a každá nabízí jiné služby – manikúru, pedikúru atd. Já nabízím kromě různých kosmetických ošetření také depilaci, lash lifting, laminaci a jiné úpravy obočí.

Kde působí váš kosmetický salon a kdo tvoří vaši klientelu? 

Můj salon se nachází v Sokolově, což je poměrně malé město s velkou konkurencí. Ale musím říct, že jsem asi měla štěstí, když se mi podařilo sehnat prostory v zavedeném salonu, v němž právě kosmetické služby chyběly.

A jaká je moje klientela? Tvoří ji většinou ženy nad 35 let ze Sokolova a blízkého okolí.

Jakou péči si vaše klientky nejčastěji dopřávají a jak pravidelně?

Mé klientky nejvíce řeší černé tečky, rozšířené póry, dehydrovanou pleť a samozřejmě vrásky a povadlou pleť. Většina klientek si dopřává salonní péči pravidelně, a to minimálně jednou za měsíc.

Proč jste si vybrala pro svoji práci právě kosmetika Essenté – jak jste ji „objevila“ a čím vás oslovila? 

Když jsem hledala kosmetiku do svého salonu, byla pro mě důležitá kvalita a také cena. Značka Essenté mě zaujala na první pohled svým velmi elegantním a luxusním balením. A vůbec by mě tehdy nenapadlo, že se jedná o českou kosmetiku.

Já osobně mám velmi citlivou pleť a velmi často jsem trpěla na ekzémy, proto pro mě bylo velmi důležité najít kosmetiku, která mi bude vyhovovat. Po prvním měsíci používání sama na sobě a jejím neskutečným výsledkům byla kosmetika Essenté jasnou volbou.

Zúčastňujete se také školení pořádaných firmou Essenté? 

Absolvovala jsem všechna školení Essenté, na kterých jsem si ujasnila postupy práce s touto kosmetikou, které přispěly k tomu, abych dosahovala ošetřeními maximálních výsledků.

Jaká kosmetické problémy se svými klientkami nejčastěji řešíte? 

Asi nejčastěji řešíme s klientkami zanesené a rozšířené póry, vrásky a povadlou pleť. Velmi často ošetřuji pleť se sklony ke kuperóze, což je postižení kapilár v pokožce, které ztrácejí schopnost rozšiřovat se a smršťovat. Nejčastěji se projevují prosvítajícími žilkami v obličeji, ale i na krku nebo v dekoltu.

Mají klientky zájem kupovat si u vás v salonu přípravky Essenté i pro domácí péči? 

Domácí péče je základ. Snažím se každé klientce vysvětlit, jak o pleť správně pečovat, a na konci ošetření doporučím vhodné produkty právě pro její pleť. Musím říct, že o kosmetiku Essenté je velký zájem.

Objednávají si klientky přípravky Essenté i přes váš e-shop? 

Ano, klientky si objednávají produkty i přes můj e-shop. Zřídila jsem si ho právě z těchto důvodů, abych jim mohla nabídnout možnost koupit si produkty, kdykoliv je budou potřebovat, aniž by musely dojíždět do salonu, mimo svůj termín kosmetického ošetření.

Který z produktů Essenté používáte v salonu nejraději a který podle vás přináší skutečně viditelné výsledky při péči o pleť? 

V salonu používám všechny řady a líbí se mi, že jsem schopna uspokojit touto kosmetikou i ty nejnáročnější klientky a výsledky jsou skutečně viditelné po každém ošetření. Miluji všechny produkty od Essenté, ale velice ráda vyzdvihnu Zklidňující masku z řady Redness Minimizers, která dokáže zklidnit a zmírnit začervenání i u té nejcitlivější pleti. Zbožňuji také oční masku, která má – řekla bych – takový botoxový efekt, a pak obě alginátové masky. Klientky jsou z kosmetiky stejně nadšené jako já. Korneo-terapeutickou kúru považuji za naprosto unikátní ošetření, které doporučuji absolvovat každé své klientce.

A který přípravek vyhovuje vám osobně nejlépe?

Já osobně miluji mycí emulzi, hyaluronový booster, intenzivní hydratační booster a výživný hydratační krém. Hyaluronových sér jsem vyzkoušela již poměrně dost od různých profesionálních značek, ale ten od Essenté je pro mě takový malý zázrak, který pleť dokonale hydratuje a má hojivé účinky. U výživného krému se mi líbí konzistence, která pleť krásně hydratuje a vyživí, a přitom nezanechává na pleti pocit mastnoty.

Můžete prosím říct i něco o svém soukromém životě? 

Je mi 38 let a jsem svobodnou maminkou dvou teenagerů Matyáše (18) a Barunky (14). Jsou to skvělé a dnes už i celkem samostatné děti, které mi doma hodně pomáhají. Mám velkou výhodu v tom, že bydlím přímo nad svým kosmetickým salonem, takže i v salonu jsem jako doma. Naplňuje mě, když vidím za svojí prací výsledky a spokojené klientky.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*