Jak se zbavit akné? Vyzkoušejte AHA kyseliny!

Rozhodně v tom nejste sama, akné trápí cca 85 % teenagerů a mnoho z nás se ho nezbaví ani v dospělosti. Jeho vznik souvisí s hormonálními změnami, proto je zcela normální, že vás potrápí v době dospívání, před nebo při menstruaci a znovu se objeví při dalších hormonálních výkyvech. Jedno však platí vždy: pleť se sklony k akné potřebuje důkladnou a speciální péči. Vyzkoušela jste už mnoho přípravků proti akné, a stále bez výsledku? Určitě to nevzdávejte a vyzkoušejte jedinečné AHA kyseliny!

 

plet-schema-web
Aha kyseliny odstraní odumřelé buňky, obnoví svrchní vrstvy kůže a zredukují rychle akné i vrásky.
Foto: Depositphoto.com

AHA, zázračné ovocné kyselinky

AHA kyseliny – další termín v kosmetice, který vám není zcela jasný? Seznamte se tedy…

AHA kyseliny jsou látky organického původu, které jsou rozpustné ve vodě nebo v tucích. Zkratka AHA znamená alfa hydroxyacids, tedy alfa hydroxykyseliny. Často se jim přezdívá také ovocné kyselinky, protože jsou obsaženy například v ovoci, zelenině, pivu, vínu a mnohých dalších.
A i jejich názvy často odpovídají tomuto poetickému pojetí: jmenovat můžeme například kyselinu mléčnou, mandlovou, citronovou, jablečnou, vinnou, salicylovou (právě ta je rozpustná v tucích) nebo třeba glykolovou.

Většina z nich má společnou schopnost odstranit odumřelé buňky z pokožky. Obnovením svrchní vrstvy kůže pak dochází k výrazné redukci akné, vrásek, stažení pórů, ale i k vyhlazení nerovností.

Hlavní AHA kyseliny:

→ Kyselina mandlová je hlavním bojovníkem, který se postará o odstranění odumřelých buněk pokožky a má příznivé antibakteriální a hydratační účinky.
→ Kyselina mléčná navíc dokáže omezit tvorbu komedonů a udržuje správnou míru hydratace i hodnotu pH kůže.
→ Kyselina salicylová disponuje antibakteriálními účinky a motivuje buňky k obnově, protože se rozpouští v tucích, a tím pádem proniká hluboko do pórů a předchází zánětům čistí je zevnitř.
Kosmetické produkty, které obsahují AHA kyseliny, zkrátka dokážou divy, srovnávají mazotok, odstraňují případné jizvičky po akné a přispívají k tomu, že naše pleť vypadá zdravě, rozjasněně a zregenerovaně.

Čistěte pleť 2x denně: večer i ráno!

Nejlepší bojovník proti akné je správné čistění pleti. Tahle všeobecně známá pravda může znít jako klišé, ale je opravdu ze všeho nejdůležitější.

Nejvhodnější je čistit si pleť dvakrát denně:

Večer věnujte pozornost správnému odlíčení a následnému odstranění nečistot a odumřelých buněk kůže, které se na pleti za celý den nahromadily.

Na čištění pleti ale myslete i ráno, protože tehdy má stejně důležitý význam. Možná se vám to zdá zbytečné – večer jste se přece důkladně odlíčila a pleť jste následně správně očistila – tak proč ráno znovu? Je to proto, že byste ráno měla z pleti odstranit odumřelé kožní buňky,pot a prach.

Předcházíte tak zánětům a přemnožení baktérií, kterým se na neočištěné pokožce dobře daří. A připravíte ji tak navíc na správně zvolené kosmetické přípravky!

Všímejte si ale také toho, jakou zbraň máte v ruce – tím máme na mysli, že je velmi důležité, jaký produkt zvolíte. Pokud máte pleť se sklony k akné, zvolte produkty přímo určené tomuto typu pleti. Tady dnes tolik oblíbená micelární voda stačit nebude, protože mastná pleť se sklony k akné potřebuje účinnější produkt – ideálně takový, který obsahuje AHA kyseliny.

Velký přehled všeho, co potřebujete o AHA kyselinách vědět, najdete v našem dalším článku zde.

Bojovníkem proti akné je čisticí gel s AHA kyselinami

Začněte správně zvoleným mycím gelem, který je určený pro problematickou pleť. Je důležité zvolit takový, který pomůže snížit neblahou tvorbu kožního mazu, podpoří přirozené obranné mechanismy v pokožce, zároveň je ale šetrný k pleti a dokáže ji ochránit před dehydratací, protože ta není žádoucí u žádného typu pleti.

Právě tohle všechno dovedou AHA kyseliny – při výběru čisticího gelu i dalších kosmetických přípravků si proto všímejte jejich složení, a pokud obsahuje tyto aktivní látky, podívejte se také, v jaké koncentraci.

Například Essenté Čisticí gel obsahuje vyšší množství AHA kyselin (3 %), konkrétně kyselinu mandlovou, která účinně odstraňuje odumřelé buňky, efektivně uvolňuje ucpané póry a celkově pak předchází tvorbě dalších zánětů. Čisticí gel Essenté navíc obsahuje látku Seboclear MP, která zase spolehlivě odstraní veškeré nečistoty z pleti.

Správně zvolený čisticí gel je zkrátka základ. Pokud zvolíte dobře, stane se vaším spolehlivým spojencem v boji proti akné.

Hydrataci potřebuje i aknózní pleť

Zklidněte a hýčkejte pleť krémem vhodným na problematickou pleť se se správným obsahem hydratace, který je tím pravým pro váš typ pleti. Zvolte lehký krém, který zklidňuje pokožku, reguluje nadměrnou tvorbu mazu, intenzivně ji hydratuje a zároveň zbytečně nemastí. Na trhu je řada (hydratačních) krémů určená pro problematickou pleť, mnoho z nich má navíc matující účinky, které jistě oceníte.

SOS, rychlá pomoc proti pupínkům

Máte za dva dny důležitou schůzku a nutně se potřebujete zbavit výrazného červeného a zcela nežádoucího výstupku na tváři? Nasaďte rychlou jednotku v podobě aktivního boosteru při akné (doporučujeme například Essenté Aktivní booster při akné) a aplikujte ho na postižené místo.
Aktivní látky začnou působit okamžitě a uvidíte, jak už druhý den bude pupínek viditelně na ústupu. Tento zázrak, který oceníte právě ve chvílích, kdy potřebujete rychlou pomoc, ničí zánětlivé procesy už v zárodku, téměř okamžitě viditelně zlepšuje strukturu pleti a pomáhá k rychlé regeneraci pokožky.

Bez návštěvy kosmetického salonu to nejde

Máte-li problematickou pleť, rozhodně svěřte svoji pleť do rukou odborníků. Jedinečné účinky AHA kyselin jsme už zmiňovali výše, proto domácí péče s přípravky obsahujícími AHA kyseliny je jednoznačně skvělou volbou pro pleť se sklony k akné ke každodennímu užití.

Jednou za 14 dní až měsíc si však v kosmetickém salonu můžete dopřát speciální ošetření kyselinami, v podobě peelingů, boosterů (jak fungují boostery se dočtete zde), masek a dalších kosmetických přípravků, u nichž je koncentrace kyselin mnohem vyšší, a proto je smí aplikovat pouze odborník.

Jak takové ošetření probíhá? Kosmetička nebo dermatolog aplikují potřebné množství AHA kyselin na pleť a nechají je působit. Tyto aktivní látky začnou ihned pracovat ve prospěch pleti, zbavují ji zánětu, odumřelých buněk a regenerují ji.

Pak už si můžete odpočinout u příjemné pudrové masáže, u které se zklidní i vaše pleť. Pudr navíc naváže kožní maz, odsaje mastnotu a stáhne červeň z pleti. Po tomto procesu kosmetička smyje pudr a nanese kyseliny, které zneutralizuje a smyje, poté nanese booster na akné na postižená místa a zbylou oblast ošetří hydratačním boostrem, aby pleť byla vláčná a hebká.

Na konec ošetření se ještě aplikuje maska na obličej přímo určená vaší pleti. Pro ještě větší účinek se pleť překryje igelitovou fólií a maska se nechá působit 15 minut.

Pak už jen zbývá nanést krém vhodný pro vaši pleť ) po ošetření kyselinami je ideální krém s dostatečným SPF) a radovat se ze znovuzrozené rozzářené pleti.

Vyzkoušejte korneoterapeutickou kúru

Novinkou české kosmetické značky Essenté je korneoterapeutická kúra Peel Therapy-Concept, která působí stejně účinně jako chemický peeling, ale je postavena na bázi pomalu a postupně se uvolňujích účinných kyselin. Na rozdníl od chemického peelingu je tak k pleti maximálně šetrná a nedochází k jejímu drastickému narušení. Jak přesně funguje se dozvíte v našem dalším textu zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*