Malý tělocvik proti kruhům pod očima

Kruhy a otoky pod očima jsou nejvíce viditelné ráno. Jak je to možné? Ne, nemluvíme teď o prohýřené nebo probdělé noci. Zkrátka tomu tak je. Vysvětlíme vám proč a poradíme, co s tím dělat, a to hned po ránu, aby každý váš den byl jako ze žurnálu.

pece-o-plet

 

Naše oči mají tendenci přes noc otékat. Vlastně se tak děje s celým naším tělem, když se delší dobu nehýbeme. V případě oka je to nedostatečný pohyb víčka, tedy mrkání. Jakmile nedochází k aktivaci svalu, zpomalí se mikrocirkulace krve i funkce lymfatického systému a ve všech povolených oblastech kůže se začne zadržovat tekutina – ano, v oblasti obličeje je tomu nejčastěji právě v oblasti očí. A kruhy a váčky pod očima jsou ráno na světě…

O to větší jsou, pokud jsme měli náročnou noc, spali jsme neklidně anebo v přetopené místnosti. Nic z toho nedělá naší pleti dobře. Zaměřte se proto na kvalitu spánku, aby byl dostatečně dlouhý (uvádí se 8 hodin), hluboký a hlavně klidný…

Kruhy pod očima potřebují rozcvičku

To, že cvičení prospívá tělu, je více než jasné. Stejně je tomu ovšem i u obličeje – i tady máme svaly, které potřebují trénovat, aby neochabovaly. Podle některých lidí je každodenní ranní obličejová gymnastika vlastně takovým bezbolestným liftingem, který je navíc zcela zdarma.

A že tady je co posilovat – věděli jste, že na hlavě a na krku máme celkem 57 svalů? A zejména ty kolem očí potřebují pravidelně povzbudit, zvýšit přísun kyslíku a zaktivovat lymfu.

Pokud zapojíme správné skupiny svalů a budeme je cvičit pravidelně, dokážeme také zmírnit vrásky, které vznikají z toho, že jsou některé svaly (například na čele, kolem očí, úst…) v neustálé kontrakci (například mračení, mhouření očí). Správnou obličejovou gymnastikou dokážeme tyto zlozvyky ovládat a minimalizovat.

Ideální je najít si na obličejovou gymnastiku čas ráno, večer i několikrát přes den, abyste se jí v součtu věnovali více než 5 minut denně. Výsledky jsou pak podle odborníků viditelné už po 14 dnech…

5 cviků pro obličej bez kruhů pod očima

1. Rozcvička

Začněte celým obličejem: Protáhněte ho do všech stran, vytřeštěte oči, a co nejvíce vyplázněte jazyk. Efekt bude lepší, když uděláte dlouhé „áááááá“.

2. Proti kruhům pod očima

Tři prsty umístěte k vnějšímu očnímu koutku. Kůži tady táhněte jemně ke spánkům a pomalu zavírejte a otevírejte oči. Několikrát opakujte.

3. Proti spadlým víčkům

Dejte si ukazováčky nad obočí a pomalu ho tlačte dolů, přičemž obočí tlačíte nahoru. Vždy vydržte několik vteřin a pak opakujte.

4. Proti povolené kůži kolem očí

Ukazováček položte nad obočí a to vytahujte nahoru, přičemž pomalu zavírejte a otevírejte oko pod ním. Několikrát zopakujte a pak přejděte na druhé obočí a oko.

5. Proti otokům pod očima

Pomalu, ale maximálně do široka otevřete oči, vykulte je a počítejte do tří. Oči zavřete a stiskněte je co nejvíce, jakoby dovnitř. Opakujte několikrát v maximálních polohách.

Pokud znáte další cviky obličejové gymnastiky, napište nám, moc rádi je přidáme.

Další tipy, jak se zbavit kruhů pod očima najdete v našem článku Kruhy pod očima: velký seznam rad, jak na ně.

Vaše Denisa Jasinská a tým Essenté

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžeme Vám posílat newsletter?

Můžeme Vám posílat newsletter?

Naše články nejsou nudné, Váš email nikomu nedáme, to slibujeme!

Essenté Team

Vložením mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Děkujeme, hned posíláme potvrzovací email!