Malý tělocvik proti kruhům pod očima

Kruhy a otoky pod očima jsou nejvíce viditelné ráno. Jak je to možné? Ne, nemluvíme teď o prohýřené nebo probdělé noci. Zkrátka tomu tak je. Vysvětlíme vám proč a poradíme, co s tím dělat, a to hned po ránu, aby každý váš den byl jako ze žurnálu.

pece-o-plet

 

Naše oči mají tendenci přes noc otékat. Vlastně se tak děje s celým naším tělem, když se delší dobu nehýbeme. V případě oka je to nedostatečný pohyb víčka, tedy mrkání. Jakmile nedochází k aktivaci svalu, zpomalí se mikrocirkulace krve i funkce lymfatického systému a ve všech povolených oblastech kůže se začne zadržovat tekutina – ano, v oblasti obličeje je tomu nejčastěji právě v oblasti očí. A kruhy a váčky pod očima jsou ráno na světě…

O to větší jsou, pokud jsme měli náročnou noc, spali jsme neklidně anebo v přetopené místnosti. Nic z toho nedělá naší pleti dobře. Zaměřte se proto na kvalitu spánku, aby byl dostatečně dlouhý (uvádí se 8 hodin), hluboký a hlavně klidný…

Kruhy pod očima potřebují rozcvičku

To, že cvičení prospívá tělu, je více než jasné. Stejně je tomu ovšem i u obličeje – i tady máme svaly, které potřebují trénovat, aby neochabovaly. Podle některých lidí je každodenní ranní obličejová gymnastika vlastně takovým bezbolestným liftingem, který je navíc zcela zdarma.

A že tady je co posilovat – věděli jste, že na hlavě a na krku máme celkem 57 svalů? A zejména ty kolem očí potřebují pravidelně povzbudit, zvýšit přísun kyslíku a zaktivovat lymfu.

Pokud zapojíme správné skupiny svalů a budeme je cvičit pravidelně, dokážeme také zmírnit vrásky, které vznikají z toho, že jsou některé svaly (například na čele, kolem očí, úst…) v neustálé kontrakci (například mračení, mhouření očí). Správnou obličejovou gymnastikou dokážeme tyto zlozvyky ovládat a minimalizovat.

Ideální je najít si na obličejovou gymnastiku čas ráno, večer i několikrát přes den, abyste se jí v součtu věnovali více než 5 minut denně. Výsledky jsou pak podle odborníků viditelné už po 14 dnech…

hydratace-pleti-essente

5 cviků pro obličej bez kruhů pod očima

1. Rozcvička

Začněte celým obličejem: Protáhněte ho do všech stran, vytřeštěte oči, a co nejvíce vyplázněte jazyk. Efekt bude lepší, když uděláte dlouhé „áááááá“.

2. Proti kruhům pod očima

Tři prsty umístěte k vnějšímu očnímu koutku. Kůži tady táhněte jemně ke spánkům a pomalu zavírejte a otevírejte oči. Několikrát opakujte.

3. Proti spadlým víčkům

Dejte si ukazováčky nad obočí a pomalu ho tlačte dolů, přičemž obočí tlačíte nahoru. Vždy vydržte několik vteřin a pak opakujte.

4. Proti povolené kůži kolem očí

Ukazováček položte nad obočí a to vytahujte nahoru, přičemž pomalu zavírejte a otevírejte oko pod ním. Několikrát zopakujte a pak přejděte na druhé obočí a oko.

5. Proti otokům pod očima

Pomalu, ale maximálně do široka otevřete oči, vykulte je a počítejte do tří. Oči zavřete a stiskněte je co nejvíce, jakoby dovnitř. Opakujte několikrát v maximálních polohách.

Pokud znáte další cviky obličejové gymnastiky, napište nám, moc rádi je přidáme.

Další tipy, jak se zbavit kruhů pod očima najdete v našem článku Kruhy pod očima: velký seznam rad, jak na ně.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*