Zima je nejlepší čas pro korneo peeling!

Potýkáte se s vysušenou nebo povadlou pletí, rozšířenými póry, pigmentovými skvrnami či vráskami? Se všemi těmito neduhy, ale třeba i s jizvičkami po akné, může významně pomoci novinka, která se jmenuje korneoterapeutický peeling. A nyní je pro ni ten nejlepší čas!

essente-korneoterapeuticky-peeling

Nová neinvazivní metoda Peel-Therapy Concept je unikátní způsob peelingu, který, podobně jako chemické peelingy, pracuje s AHA kyselinami, ale na rozdíl od nich je k pleti mnohem šetrnější.

„Zatímco chemický peeling velmi silně a razantně zasahuje do nitra pleti, korneoterapeutický peeling působí stejně účinně (ale zároveň šetrně) díky jedinečné technologii postupného uvolňování AHA kyselin pomocí lamelárního vodního gelu (LWG). V tomto ekologickém biomateriálu vyvinutém na bázi jílu je synergie alfa-hydroxy kyselin zapouzdřená do jednotlivých lamelových vrstev, které umožňují jejich postupné uvolňování. Prakticky řečeno, gel se na pokožce rozpouští a AHA kyseliny se uvolňují do kůže zcela novým způsobem – postupně, progresivní a kontrolovatelnou cestou, proto nedochází k popáleninám či zánětům pokožky, jako tomu někdy bývá u chemických peelingů,“ vysvětluje Denisa Jasinská, jejíž tým české kosmetické značky Essenté korneo peeling vyvinul.

Ideální dobou pro korneoterapeutickou kúru je právě podzim a zima, kdy tento šetrný peeling představuje pro pleť skutečně účinnou pomoc.

peeling_inspirace_essenté

Kombinace salonní i domácí péče

Aby bylo možné dosáhnout skutečně výrazných účinků a pleť byla po peelingu dokonale vyhlazená a celkově rozjasněná (přičemž se zároveň aktivují buňky hluboko v kůži a také tvorba kolagenu a elastinu), je třeba zkombinovat profesionální ošetření v kosmetickém salonu s domácí péčí o pleť. Nejedná se ale o žádnou starost o pleť navíc. Spíš jde o nahrazení běžných přípravků speciálními, jako je například Essenté Přípravný peeling krém, Essenté Hyaluronový booster nebo Essenté Therapy krém.

 

Pro dosažení optimálního dlouhodobého výsledku se doporučuje intenzivní kúra skládající se ze 4 až 6 ošetření opakovaných po 1 až 2 týdnech. A jak korneoterapeutická kúra probíhá?

1. Dva týdny před návštěvou salonu aplikujete večer na pleť Essenté Přípravný peeling krém.

Přes den je pak nutné používat krém se SPF ochranou. Právě tento postup nastartuje celý proces exfoliace.

2. V salonu kosmetička po vyčištění pleti nanese nejprve Essenté Přípravný gel. Následuje Essenté Korneo peeling, který působí 15 minut. Po jeho smytí se nanáší na 10 minut Essenté Hyaluronový booster.

3. Domácí péče po proceduře pak spočívá ve vyčištění pleti ráno a večer Essenté Mycí emulzí s AHA kyselinami.

Ráno se pak následně aplikuje Essenté Hyaluronový booster a přes den se důsledně užívá denní krém s ochranným faktorem – například Essenté Denní krém SPF 30 nebo 50.

Na noc je důležité nanést Essenté Therapy krém, který také obsahuje potřebné AHA kyseliny zapouzdřené v LWGelu a podporuje ještě další exfoliaci – pro korneoterapeutickou kúru v tomto stadiu zcela zásadní. Tento krém navíc pleť hloubkově hydratuje a rozjasňuje.

Pro kompetní domácí péči při korneoterapeutické kúře si můžete pořídit i výhodný Essenté Beauty Box Peel-Therapy

„Korneoterapeutická kúra, při níž se kombinuje salonní ošetření s domácí péčí, sjednocuje barvu pleti, působí proti pigmentovým skvrnám a je dokonalou vzpruhou pro unavenou a povadlou pleť. Vyhladí jemné vrásky, zároveň ale řeší i problémy s akné, mastnou pletí a rozšířenými póry, protože dokáže zmírnit jizvičky po akné a mnohé další,“ shrnuje jedinečné účinky unikátní neinvazivní metody Denisa Jasinská z české kosmetické firmy Essenté.

Další zajímavý článek – Koreneoterapeutická kúra Peel-Therapy Concept: nová generace peelingů – si můžete přečíst zde.

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*