10 rad, jak se zbavit kruhů pod očima

Trápí vás nevzhledné tmavé vaky pod očima, které vám přidávají léta? Na vině může být špatný výběr kosmetických prostředků! Pojďte se s námi podívat, jak má vypadat správná péče o oční okolí.

jak-se-zbavit-kruhu-pod-ocima-essente

1. Kruhy pod očima a vrásky kolem očí mohou nastoupit už v 25 letech

Kolem očí máme vůbec nejtenčí kůži na celém obličeji, a ta proto vyžaduje speciální péči. První známky stárnutí kůže kolem očí se začínají projevovat už od pětadvaceti let, ve třiceti letech pak začínají vznikat jemné vrásky. Později ženy často trápí i tmavé kruhy pod očima, hluboké vrásky, povislá kůže, a často i otoky.

2. Kruhy pod očima může způsobovat nedostatek spánku, přemíra alkoholu, slunění i špatná funkce lymfy

Kruhy pod očima mohou vznikat důsledkem nedostatku spánku, po zvýšené konzumaci alkoholu, přílišném slunění, ale i nedostatečnou funkcí lymfatické žlázy. Když spíme, okolí oka nepracuje, nepracuje ani lymfa a svaly kolem oka jsou nehybné.

Pokud se tedy ráno probudíme s oteklýma očima, je důležité otoky „rozpustit“ a lymfu rozhýbat!

3. První pomoc proti kruhům pod očima jsou tamponky z mrazáku

Rychlou pomocí proti kruhům pod očima podle kosmetiček je, když dáte navlhčené tamponky na chvíli do mrazáku a pak je přiložíte na unavené oči. Úleva přichází rychle a zpravidla je viditelná!

4. Rozhýbejte lymfu!

Pro oční okolí je důležitá správná aplikace kosmetických přípravků – ty je vhodné nanášet krouživými pohyby a jemně je vklepávat, aby se otok rozplynul a lymfa rozhýbala.

Krém do pleti lehce vklepávejte směrem z vnějšího koutku pod okem do vnitřního koutku k nosu a pak pokračujte dále od vnitřního koutku nahoru pod obočí směrem k vnějšímu koutku oka. Několikrát pohyby opakujte. Tahy ve směru proti vráskám zase pomáhají předcházet jejich vzniku, a očnímu okolí tak navíc dopřejeme příjemnou masáž…

Více se dočtete v článku Lymfodrenáž pomůže zmírnit kruhy pod očima.

kruhy-pod-očima-essenté5. Zdravotní koulení očima

Vyzkoušet můžete také oční gymnastiku, která je prospěšná – mrkání, podívat se nahoru, dolů, zprava doleva…
Více se dočtete v článku Malý tělocvik proti kruhům pod očima.

6. Pozor na sluníčko!

A zásadní pravidlo zní: nesluňte se bez slunečních brýlí a používejte vysoký UV filtr. Zkrátka vyhněte se jakémukoliv poškození pokožky (a to nejen v oblasti očí)!

7. Kruhy pod očima zhoršuje špatné odličování

Správně odličovat a používat kosmetické přípravky určené výhradně na oční okolí – to jsou další rady, na kterých se kosmetičky shodují. Kruhy pod očima mohou být totiž také důsledkem nevhodné kosmetické péče.

Nejlíp vám samozřejmě poradí zkušená kosmetička, která vaši pleť dokonale zná (a v salonu se zpravidla věnuje ve velké míře i speciální péči o oční okolí).

Na odlíčení očního okolí i řas můžete vyzkoušet například Jemný odličovač očí od české značky Essenté. Je velmi šetrný, nemastný a maximálně citlivý vůči pleti očního okolí a nezpůsobuje podráždění pokožky. Neobsahuje žádnou olejovou složku a je tak vhodný také k odličování prodloužených řas a jejich další úpravě.

Stejně důležitá, jako správný přípravek na odličování, je však i tato činnost samotná. Rozhodně zapomeňte na nějaké tření a dření, jemňoučkému očnímu okolí téměř nic nedělá tak špatně…

Tamponek namočte ve studené vodě, vyždímejte ho, a teprve pak na něj naneste potřebné množství odličovače. Přitiskněte tamponek na oko, nechte ho působit, lehce poklepejte a pak jej stahujte nejprve směrem dolů po řasách. Nakonec dočistěte celé oční okolí krouživými pohyby – vždy pomalu a jemně…

kruhy-pod-ocima-essente

8. Vždy vybírejte přípravky určené pro oční okolí

Tenká kůžička kolem očí vyžaduje speciální péči a tedy i speciální krémy. Ty, které jsou určené na celý obličej, vám už rozhodně takovou službu neudělají… Krémy pro oční okolí by totiž měly obsahovat speciální aktivní látky, které pomohou zlepšit jeho stav.

Kosmetičky se shodují na tom, že velkého efektu docílíte s přípravky obsahujícími tzv. peptidy, které zlepší pružnost pokožky, zpevní ji, redukují vrásky a hlavně: zmírní kruhy pod očima.

Vyzkoušet můžete třeba Intenzivní oční krém od Essenté. Kromě peptidů obsahuje aktivní látky Eyeseryl peptide, Liftonin-XPress, Pepha-Tight,Cytobiol Lumin-Eye, kofein, skvalen nebo vitamín E.

9. Kruhy pod očima mohou být důsledkem dehydratace

O ničem se nemluví tolik jako o dostatečném pitném režimu. Ale ruku na srdce, kdo z nás ho skutečně dodržuje? Přitom bychom měli vypít cca 1,5 litru za den, ideálně neperlivé pramenité vody.

Pravidelnost v pití zajistí upomínka v mobilu a také lahvička, ze které bude radost pít…

10. Dobře se na to vyspěte

Pro oči a jejich okolí není lepšího pomocníka, než kvalitní a dostatečně dlouhý spánek. Spát bychom měli 8 hodin a nejvíce se počítá čas, který naspíme před půlnocí.

Takže: Dobrou noc a krásné ráno bez kruhů pod očima!

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*